Կախված զինծառայողի եղբայրը օրեր առաջ գնացել էր տեսակցության, ծառայությունը ընտիր էր, ղեկավարներն էլ գոհ էին. Համայնքի ղեկավար 11/26/2019   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում կախված վիճակում հայտնաբերված զինծառայողը Տաթև համայնքի Տանձատափ գյուղից էր: Նա բնավորությամբ համեստ, հանգիստ տղա էր։ Ամբողջ գյուղը սիրում էր նրան։ Բոլորիս համար զարմանալի էր, որ նման դեպք է տեղի ունեցել իր հետ։
Այս մասին այսօր «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Տաթև համայնքի ղեկավար Մուրադ Սիմոնյանը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ այսօր` ժամը 9:00-ի սահմաններում, Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում հայտնաբերվել է N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահան Ռոբերտի Մուշեղյանի (ծնված 2000թ., 2019-1 զորակոչ, Սյունիքի ԶԿ) դին՝ ծառից կախված վիճակում:
Դեպքի առթիվ քննչական կոմիտեում հարուցվել է քրեական գործ՝ զինծառայողին ինքնասպանության հասցնելու դեպքի առթիվ։
Մ.Սիմոնյանը «Փաստինֆո»-ին պատմեց, որ դեպքից օրեր առաջ Վահանին տեսակցության էր գնացել նրա եղբայրը. «Կիրակի օրը եղբայրը գնացել էր տեսակցության, զանգել են ծնողներին, որ շատ լավ է, ծառայությունը՝ ընտիր, ղեկավարներն էլ գոհ են իրենից»։
Համայնքի ղեկավարը նշեց, որ Վահանը դպրոցն ավարտել էր գովասանագրերով, ընդունվել ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետ, ապա՝ անցել ծառայության։
«Հունվարին էր գնացել բանակ, այս հունվարին մեկ տարին կլրանար ինչ զինծառայող է։ Ուժեղ, աշխատող տղա էր»,-ասաց Սիմոնյանը։
13:19 26/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորի ինքնասպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
12:56 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴիլիջանի ուսումանական կենտրոնի տարածքում ծառից կախված հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դին
12:30 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննություն է իրականացվում՝ պարզելու զինվորի ինքնասպան լինելու հանգամանքները
15:46 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնասպանություն գործած 21-ամյա զինծառայողն ընտանիքի կրտսեր զավակն էր
14:09 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնասպանություն գործած զինծառայողը 21 տարեկան էր
12:42 13/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում
10:41 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնասնագոմում կախված պայմանագրային զինծառայող են գտել
12:16 29/07/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԶինծառայող Վոլոդյա Գալոյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել դիրքի ավագին
10:06 25/07/2019  |  ՄամուլՄի հեռախոս, որն արժեցավ երիտասարդի կյանք. Նոր մանրամասներ զինվորի ինքնասպանության դեպքից. «Ժողովուրդ
08:42 11/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորի ինքնասպանության գործով տուժողի իրավահաջորդները չեն վստահում ոչ դատավորին, ոչ էլ դատախազին

В Сюнике рассказали о военнослужащем, найденном повешенным на территории учебного центра 11/26/2019   15:30  |  Лента новостей
Найденный мертвым на территории Дилижанского учебного центра военнослужащий был родом из села Тандзатап общины Татев.
Солдат срочной службы Ваан Робертович Мушегян(2000 года рождения), призванный Сюникским военным комиссариатом, был найден повешенным на дереве на территории Дилижанского учебного центра  утром 26-го ноября.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 (“Доведение до самоубийства”) УК Армении, ведется предварительное следствие.
“Он был скромным, спокойным парнем; все в поселке его любили. Все мы удивлены случившимся”, - рассказал в беседе с “ФактИнфо” глава общины Татев Мурад Симонян.
Он также сообщил, что за несколько дней до инцидента Ваана проведал его брат. “В воскресенье брат навестил его, позвонил родителям и сообщил, что с ним все хорошо, что служба проходит отлично, командование довольно им”, - поведал Симонян.
Глава общины отметил, что Ваан окончил школу с похвальной грамотой, поступил на юридический факультет Ереванского государственного университета, а затем – отправился на военную службу.
“В январе он был призван в армию. В грядущем январе исполнился бы год со дня его призыва. Он был сильным и работящим парнем”, - рассказал Симонян.