Երեւանի դպրոցներից մեկում պայթուցիկ սարքի վերաբերյալ ահազանգ է ստացվել. տարհանվել է 207 աշակերտ եւ 35 ուսուցիչ 11/22/2019   15:37
Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ նոյեմբերի 22-ին, ժամը 14:21-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւանի թիվ 156 միջնակարգ դպրոցում պայթուցիկ սարք է տեղադրվել:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երեւան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խումբը, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը եւ հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով կրտսեր հրահանգիչը:

Учеников одной из школ в Ереване эвакуировали после сообщения о бомбе 11/22/2019   16:03  |  Чрезвычайное просшествие
Учеников и учителей одной из школ в Ереване эвакуировали в пятницу, 22-го ноября, после сообщения о бомбе.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, сигнал о  взрывном устройстве, установленном в столичной средней школе №156, поступил в службу “911” в 14:21.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван, инженерно-саперная группа центра коллективных сил управления гражданской обороны департамента гражданской обороны СС МЧС, группа кинологов и младший инструктор отдела по оказанию психологической помощи.