Հայաստանի և Չինաստանի միջև ազատ վիզային ռեժիմի մասին համաձայնագիրը կընդունվի դեկտեմբերին․ Լենա Նազարյան 11/22/2019 11:37 | Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
«Քանի որ շատ քաղաքացիների է այս հարցը հետաքրքրում, տեղեկացնում եմ, որ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության միջև սովորական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձաբար վերացման մասին» համաձայնագիրը Ազգային ժողովում կընդունվի դեկտեմբերի (3-6) նիստի ժամանակ: ՀՀ նախագահի ստորագրելուց հետո, համաձայնագիրը ուժի մեջ կմտնի մեկ ամսվա ընթացքում»։

Парламент Армении в декабре ратифицирует Соглашение об отмене визового режима с Китаем 11/22/2019 12:03 | Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Лена Назарян назвала примерное время подписания соглашения между Арменией и Китаем об отмене визового режима между двумя странами.
"Поскольку этот вопрос интересует многих граждан, сообщаю, что Национальное Собрание ратифицирует Соглашение между правительством Республики Армения и Китайской Народной Республики “О взаимной отмене требования въездной визы для лиц, имеющих обычные паспорта” в ходе заседания, намеченного на 3-6 декабря. После того, как его подпишет президент Армении, в течение месяца Соглашение вступит в силу", написала Назарян на своей странице в соцсети Facebook.