Բակո Սահակյանը ստորագրել է 2020 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու մասին հրամանագիր 11/21/2019   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին ստորագրել է հրամանագիր 2020 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին:
Ինչպես  տեղեկացրեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ըստ հրամանագրի` 2020 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2020 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:
15:31 30/10/2019Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության համակարգի աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառում
11:19 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը ընդունել է Ֆելիքս Ցոլակյանին
11:10 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ուղերձ է հղել «Սահմանելով կրթության նոր տեսլականը» ֆորումի մասնակիցներին

Президент Арцаха подписал указ о проведении зимнего воинского призыва и демобилизации 2020 года 11/21/2019   11:11  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 ноября подписал указ о проведении зимнего воинского призыва и демобилизации 2020 года. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно указу, в январе 2020 года будет проведен зимний призыв на обязательную военную службу тех граждан Республики Арцах мужского пола, которым до 31 декабря 2019 года включительно исполнится 18 лет, а также граждан, которым была предоставлена отсрочка от призыва на обязательную военную службу на срок до 31 декабря 2019 года включительно.
Согласно указу, в январе 2020 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную военную службу.
13:04 07/11/2019  |  Лента новостейЗимний призыв 2020 года в Армении начнется раньше обычного
11:38 16/05/2019  |  Лента новостейПрезидент Арцаха подписал указ о проведении летнего призыва и демобилизации