Ցանկացած հանցանք պետք է պատժելի լինի և այստեղ երկրորդ կարծիք չի կարող լինել. Իվետա Տոնոյան 11/20/2019 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Հարցն ամենևին չի վերաբերում անձերին կամ ինչպես ընդունված է ասել «օրենքով գողերին»։ Ցանկացած հանցանք պետք է պատժելի լինի, և սրանում երկրորդ կարծիք լինել չի կարող։ Այս մասին ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով «օրենքով գողեր»-ին վերաբերող օրինագծին։
«Սակայն այս դեպքում, երբ օրենքը ծայրից ծայր խոցելի է, իմ գործընկերները ներկայացրեցին խոցելիության հետ կապված դիրքորոշումները, որ կա իրավական որոշակիության հետ կապված խնդիր, աստիճանակարգության հետ կապված, չափելիության հետ կապված լուրջ խնդիրներ կան։ Ի՞նչ է նշանակում քրեական աշխարհում կարգավիճակի չափելիություն։ Դա վկայականով տրվող գործընթաց չէ և դրա հետ կապված լուրջ մտահոգություններ ունենք, որի պատճառով մեր խմբակցությունը դեմ է քվեարկել նախագծին։ Որևէ առնչություններ այդ աշխարհի հետ, կամ առանձին պատգամավորների առանձին մտքերից մեջբերումներ, դրանք բացառապես հեքիաթասացության ժանրից են»,-նշեց Իվետա Տոնոյանը։

Любое преступление должно быть наказуемым, и здесь двух мнений быть не может – депутат от ППА 11/20/2019   13:36  |  Лента новостей
Любое преступление должно быть наказуемым, и здесь двух мнений относительно этого быть не может, заявил депутат от парламентской фракции “Процветающая Армения" Ивета Тоноян,  комментируя законопроект, касающийся “воров в законе”.
“Вопрос вовсе не касается личностей или, как принято говорить, “воров в законе””, - сказала она.
Однако, как отметила Тоноян, в данном случае, когда закон уязвим от начала до конца, ее коллеги представили свою позицию, указав на серьезные проблемы, связанные с правовой определенностью, иерархией, измеримостью. “Что означает измеримость статуса в криминальном мире. Это не процесс, связанный с выдачей свидетельства, и в этой связи есть серьезные опасения, ввиду  которых наша фракция проголосовала против проекта. Какие-либо связи с этим миром или выдержки из высказываний отдельных депутатов, - это исключительно из жанра сказок", - отметила она.