ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Անջեյ Կասպրշիկին 11/20/2019 16:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման ընթացքը, Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը: Զրուցակիցները քննարկել են նաև հակամարտության կարգավորման գործընթացում հումանիտար բնույթ կրող գործողությունները, ընդգծել այդ ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ջանքերի համադրման անհրաժեշտությունը:
Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը հերթական անգամ արձանագրել են շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին վստահության ամրապնդման մեխանիզմների ներդրման կարևորությունը:

Давид Тоноян и Анджей Каспршик обсудили ситуацию в зоне карабахского конфликта 11/20/2019   16:37  |  Карабахский конфликт
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
В ходе встречи обсуждались процесс урегулирования нагорно-карабахского конфликта, ситуация на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана и на армяно-азербайджанской государственной границе. Тоноян и Каспршик также обсудили действия гуманитарного характера в процессе урегулирования конфликта, подчеркнув необходимость совмещения усилий Минской группы ОБСЕ и Международного комитета Красного Креста в этом направлении.
Давид Тоноян и Анджей Каспршик в очередной раз подтвердили важность внедрения механизмов укрепления доверия на линии соприкосновения и на армяно-азербайджанской государственной границе.