Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը ձևավորվեց. Ովքե՞ր են դրա անդամները 11/19/2019 14:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովն այսօր փակ քվեարկությամբ ընտրեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամներին։ Նշենք, որ անդամների մեկական թեկնածուներ էին առաջարկել ՀՀ Կառավարությունը, ԱԺ «Իմ քայլը», «Բարգավաճ Հայաստան», «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցություններն ու Բարձրագույն դատական խորհուրդը։
ԱԺ պատգամավորների քվեարկությամբ կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի համար առաջադրված բոլոր թեկնածուներն ընտրվել են։
Կառավարության կողմից առաջադրված Լիլիթ Ալեքսանյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 85, իսկ դեմ՝ 15 պատգամավոր։
ԱԺ մեծամասնություն կազմող «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից ներկայացված Էդգար Շաթիրյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 96, իսկ դեմ՝ 6,
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության թեկնածու Նարեկ Համբարձումյանին կողմ է քվեարկել 71, դեմ 31, «Լուսավոր Հայաստանի» թեկնածու Հայկուհի Հարությունյանին կողմ է քվեարկել 90, դեմ 12 պատգամավոր
ԲԴԽ –ի թեկնածու Արամայիս Փաշինյանը կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ է ընտրվել 85 կողմ, 16 դեմ ձայներով։

В Армении сформировали Комиссию по предотвращению коррупции: известен его состав 11/19/2019   15:51  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении сегодня по итогам закрытого голосования избрало членов Комиссии по предотвращению коррупции.
Отметим, что по одному кандидату выдвинули правительство РА, фракции “Мой шаг”, “Процветающая Армения” и “Просвещенная Армения”, а также Высший судебный совет РА.
Депутаты утвердили весь список кандидатов в члены Комиссии по предотвращению коррупции.
За кандидатуру выдвинутой от правительства Лилит Алексанян проголосовали 85 депутатов, против высказались 15 парламентариев.
Кандидата от фракции “Мой шаг”  Эдгара Шатиряна поддержали 96 депутатов, против были 6.
За кандидата от ППА Нарека Амбарцумяна проголосовал 71 депутат, против – 31, а кандидата от “Просвещенной Армении” Айкуи Арутюнян поддержали 90 депутатов, против высказались 12.
Кандидат от ВСС Арамаис Пашинян был избран в члены Комиссии по предотвращению коррупции 85 голосами “за” при 16 “против”.