Վարչապետը հրաժարվել է հանդիպել ՀԽ նախագահ Վազգեն Մանուկյանի հետ. վերջինս հայտարարել է խորհրդից դուրս գալու մասին 11/13/2019   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը հայտնել է խորհրդից դուրս գալու մասին: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին նա հայտարարել է  Հանրային խորհրդի անդամներին հղված նամակում։
«Իշխանության նպատակը պետք է լիներ հասարակության մեջ առկա ճաքերը մեղմելը, համերաշխության մթնոլորտ ստեղծելը, ժողովրդին համախմբելը: Այդ նպատակի իրականացման համար ամենաարդյունավետ գործիքներից մեկը կարող էր լինել հենց Հանրային խորհուրդը, որի կարևոր գործառույթներից մեկը, համաձայն օրենքի, Կառավարության, պետական կառավարման համակարգի մարմինների և քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների միջև փոխադարձ վստահության, երկխոսության և գործընկերային հարաբերությունների ձևավորմանը նպաստելն է: Հանրային խորհրդի վերջին նիստին ես Ձեզ ներկայացրեցի, որ մի քանի անգամ փորձել եմ հանդիպել վարչապետի հետ, գտնել համագործակցության եզրեր՝ թուլացնելու հասարակության մեջ առկա լարվածությունը և Հանրային խորհրդի միջոցով կանխելու որոշ քայլեր, որոնք, իմ կարծիքով, վտանգավոր են պետության համար: Գիտեք նաև, որ այդ փորձերն ապարդյուն են անցել:
Մեր վերջին նիստից անցել է որոշակի ժամանակ, և նորից ոչ մի արձագանք: Այս պայմաններում իմ հետագա գործունեությունը Հանրային խորհրդում համարում եմ անիմաստ և դուրս եմ գալիս խորհրդից, ինչի մասին արդեն գրավոր տեղեկացրել եմ կառավարությանը:
Կշարունակեմ պայքարը հանուն մեր պետության և ժողովրդի շահերի, ինչպես պայքարել եմ իմ ողջ կյանքի ընթացքում:
Սիրելի՛ գործընկերներ, շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորիդ: Շատերիդ հետ հետաքրքիր ու դժվարին ճանապարհ ենք անցել դեռևս 2009 թվականից՝ փորձելով ստեղծել քաղաքակիրթ հարթակ, ձևավորել հանրային նոր մշակույթ, գտնել փոխզիջումային լուծումներ հասարակության ու իշխանության միջև ծագած խնդիրների, վեճերի և լարվածության ժամանակ:
Հուսով եմ, որ Հանրային խորհուրդը կշարունակի պահպանել իր որակը և կշարունակի ծառայել իր նպատակներին»,- ասված է Վազգեն Մանուկյանի տարածած հայտարարության մեջ։
18:10 07/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎախի մթնոլորտ կա, քանի որ պարզ չէ՝ ում կարող են ձերբակալել, իսկ ում՝ ոչ. Վազգեն Մանուկյան
13:44 01/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանի հիմնած քաղաքական ակումբը համաժողով է կազմակերպում
16:32 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր հասարկությունն այսպես բզկտված, իրար նկատմամբ թույնով լցված չէի տեսել. Մանուկյան
14:39 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍա քաղաքական պատվեր է. Վազգեն Մանուկյանը չի կարծում, որ առանց Փաշինյանի թույլտվության Բաբաջանյանը կարող էր հանդիպել Հունանյանին
22:26 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանի դեմ սկսված արշավը, ու այդ առիթով "հեղափոխականների" հրճվանքը միայն մեկ պատճառ ունի
18:09 28/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԱրման Բաբաջանյանը դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին ՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանին պաշտոնանկ անելու պահանջով
16:46 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Միայն պիտի ուրախ լինենք, որ Սահմանադրական դատարանն ինքնուրույն է և չի ենթարկվում գործող իշխանությանը». Վազգեն Մանուկյան

Вазген Манукян рассказал о тщетных попытках встретиться с Пашиняном и объявил о выходе из состава Общественного совета 11/13/2019   16:16  |  Лента новостей
Председатель Общественного совета Армении Вазген Манукян заявил о выходе из состава ОС. Об этом, как стало известно “Фактинфо”, он сообщил в письме, адресованном членам Общественного совета.
“Целью власти должны были стать смягчение существующих в обществе трещин, создание атмосферы солидарности, консолидация народа. Одним из наиболее эффективных инструментов для достижения этой цели мог стать именно Общественный совет, одним из наиважнейших функций которого в соответствии с законом, является способствование формированию взаимного доверия, диалога и коллегиальных отношений между правительством, органами системы государственного управления и институтами гражданского общества. На последнем заседании Общественного совета я вновь Вам представил, что несколько раз пытался встретиться с премьер-министром, изыскать грани для сотрудничества для ослабления существующей в обществе напряженности и посредством Общественного совета предотвратить ряд шагов, которые, на мой взгляд, опасны для государства. Вы знаете, что эти попытки оказались тщетными”, - говорится в заявлении.
“После нашего последнего заседания прошло некоторое время, и вновь никакого отклика. В таких условиях свою дальнейшую деятельность в Общественном совете считаю бессмысленной и выхожу из Совета, о чем в письменной форме уведомил Правительство. Я продолжу борьбу во имя нашего государства и интересов народа, как я это делал всю свою жизнь”, - написал Манукян.
Он выразил благодарность всем коллегам.
“Со многими из Вас мы прошли интересный и трудный путь еще с 2009 года, пытаясь создать цивилизованную платформу, сформировать новую общественную культуру, найти взаимоприемлемые решения проблем, споров, возникавших между обществом и властью. Надеюсь, что Общественный совет продолжит поддерживать свое качество и служить своим целям”, - отмечается в заявлении Вазгена Манукяна.