Քրեակատարողական ծառայությունը հետևողական է լինելու իր շարքերն ուսադիրով «դարձորյակներից» մաքրելու հարցում. ձերբակալվել են քրեակատարողական 3 ծառայող 11/13/2019 10:42 | Քրեական խրոնիկոն
Քրեակատարողական ծառայողների ներգրավմամբ և պաշտոնեական դիրքի չարաշահմամբ զուգորդված թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ 2019 թվականի նոյեմբերի 12-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, 268-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված և նախաքննությունը շարունակելու համար ենթակայության կարգով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ փոխանցված քրեական գործով «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի երրորդ կարգի մասնագետներ, արդարադատության ավագ Ս․ Մ․-ն, ենթասպա Գ․ Գ․-ն և երկրորդ կարգի մասնագետ, արդարադատության ենթասպա Ս․ Գ․-ն ձերբակալվել են։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժինը։

Задержаны трое сотрудников одной из тюрем в Армении 11/13/2019 11:05 | Криминальная хроника
Трое сотрудников уголовно-исполнительного учреждения “Армавир” Министерства юстиции Армении задержаны. Об этом сообщает пресс-служба Уголовно-исполнительно службы Минюста Армении.
“Задержаны специалисты третьего ранка отдела охраны УИУ “Армавир”, старшина юстиции С.М., прапорщик Г.Г. и специалист второго ранга, прапорщик юстиции С.Г.”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что задержание произведено в рамках уголовного дела по факту незаконного оборота наркотических средств, сопряженного с вовлечением служащих УИУ и злоупотреблением служебным положением.
Дело, возбужденное 12-го ноября 2019 года по пункту 3 части 2 статьи 266(“Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ в целях сбыта в местах отбывания наказания в виде лишения свободы или ареста либо в местах содержания заключенных под стражу), части 1 статьи 268(“Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств или психотропных веществ без цели сбыта”) и части 1 статьи 308(“Злоупотребление должностными полномочиями”), передано по подведомственности в Специальную следственную службу Армении дела для производства дальнейшего расследования.