Արարատ Միրզոյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ 11/12/2019 14:57 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ հաշվի առնելով Հայաստանի եւ Հունաստանի ջերմ հարաբերությունները՝ Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլայի հետ առաջիկայում համագործակցության առիթներ դեռ կստեղծվեն: Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հայ-հունական գործընկերային հարաբերություններում ունեցած անձնական ներդրման համար եւ վստահություն է հայտնել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:
Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ գոհունակությամբ արձանագրել, որ հունահայկական հարաբերությունները շարունակում են ամրապնդվել: Նա նշել է, որ չի կարող մոռանալ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանում հաստատած անձնական կապերը, այնպես, ինչպես չի մոռացվում առաջին սերը:

Спикер парламента Армении попрощался с послом Греции 11/12/2019   15:09  |  Лента новостей
Председатель Нaционального Собрания Армении Арарат Мирзоян 12 ноября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Греческой Республики в РА Нафсику Нанси Эву Врайлу в связи с завершением ее дипломатической миссии в Армении. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Приветствуя гостью, председатель НС заметил, что, учитывая теплые отношения Армении и Греции, сотрудничество с г-жой Врайла продолжится и впредь. А.Мирзоян поблагодарил посла за личный вклад в армяно-греческие партнерские отношения и выразил уверенность, что, покидая Армению, посол будет оставаться добрым другом нашей страны.
Нафсика Нанси Эва Врайла, поблагодарив за прием, с удовлетворением отметила, что армяно-греческие отношения продолжают укрепляться. Она заметила, что не может забыть налаженные за время своей миссии в Армении личные связи.