Կստեղծվի 30 աշխատատեղ՝ 210 հազ միջին աշխատավարձով 11/07/2019 11:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունն այսօրվա նիստում արտոնություն տվեց «Նոր փրոջեկտս» ՍՊ ընկերությանը։ Գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ընկերությունը կազատվի ներմուծված տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի մաքսատուրքից։
«Նոր փրոջկտս» ընկերության կողմից ներմուծվող ապրանքներն օգտագործվելու են խանութների համար նախատեսված կահույքի արտադրության համար։
Հարցը զեկուցող Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը նկատեց, որ ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել 113 մլն դրամ ընդհանուր արժեքով հումքի ներմուծում. «Ներկայում կազմակերպությունն ունի 48 աշխատակից՝ 161 հազ դրամ միջին աշխատավարձով։ Նախատեսվում է ստեղծել ևս 30 նոր աշխատատեղեր՝ 210 հազ միջին աշխատավարձով»,-ասաց Տիգրան Խաչատրյանը։

В Армении появится 30 новых рабочих мест со средней зарплатой 210 тыс. драмов 11/07/2019   11:46  |  Лента новостей
Правительство Армении на сегодняшнем заседании  предоставила льготы компании “Нор Проджектс”. В рамках проводимой в приоритетных сферах инвестиционной программы компания будет освобождена от таможенной пошлины на импорт технологического оборудования, комплектующих частей и аксессуаров к ним и сырья.
Импортируемая компанией продукция будет использована для производства, предусмотренной для магазинов.
Как отметил министр экономики Армении Тигран Хачатрян, в рамках программы планируется импорт сырья на сумму 113 млн. драмов.
“В настоящее время компания насчитывает 48 сотрудников со средней зарплатой в размере 161 тыс. драмов. Планируется создать еще 30 новых рабочих мест со средней зарплатой 210 тыс. драмов”, - сказал Тигран Хачатрян.