Հարուցվել է քրեական գործ՝ մահվան ելքով վրաերթի դեպքի առթիվ. մեկ անձ ձերբակալվել է 11/06/2019 11:53 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մահվան ելքով վրաերթի դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, անհայտ անձը ավտոմեքենայով Արտաշատ-Թալին ավտոճանապարհի 2-րդ կմ հատվածում վրաերթի է ենթարկել երկու քաղաքացու և դիմել փախուստի: Վրաերթի հետևանքով հետիոտներից մեկը ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է, իսկ մյուսը տեղափոխվել է «Աշտարակ ԲԿ» ՓԲԸ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածով:
Նախաքննության ընթացքում իրականացված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Արագածոտնի մարզի բնակիչ է ՝ ծնված 1977թ.: Վերջինս ձերբակալվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту смертельного наезда в Арагацотне: один человек задержан 11/06/2019   12:12  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по факту смертельного наезда. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
По предварительным данным, 4-го ноября 2019 года, около 14:00 на 2-м километре трассы Арташат-Талин неизвестный на автомобиле совершил наезд на двоих граждан и скрылся с места ДТП. В результате наезда один из них скончался от полученных травм на месте, а другой был госпитализирован в ЗАО “МЦ Аштарак”.
По факту было возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242 и статье 244 УК Армении.
В результате проведенных неотложных следственных действий установлена личность предполагаемого преступника: им оказался житель Арагацотнской области 1977 года рождения. Последний задержан.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на обеспечение объективного, полного и  разностороннего расследования всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.