Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ ուռուցք է հայտնաբերվել է, որն էլ հեռացրել են. որդին մանրամասներ է հայտնել 11/05/2019   13:13  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ ուռուցք է եղել, որն էլ վիրահատել են։ Այս մասին այսօր դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա որդին` Լևոն Քոչարյանը։
Նշենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում այսօր նախատեսվում է Ռոբերտ Քոչարյանի եւ երեք այլ պաշոտնյաների քրգործով հերթական դատական նիստը։
«Փոքրիկ ուռուցք կար, որը հեռացրին։ Բարեբախտաբար, չարորակ բջիջներ չհայտնաբերվեցին դրա մեջ։ Այժմ հայրս իրեն լավ է զգում, և կներկայանա դատական նիստին` տեղաշարժման որևէ խնդիր չունի»,–ասաց նա։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Քոչարյանին վիրահատել են հոկտեմբերի 9–ին «Իզմիրյան» բժշկական կենտրոնում։ Վիրահատությունից հետո նրան տեղափոխել էին «Երեւան-Կենտրոն» ՔԿՀ։
15:46 21/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանին հիվանդանոցում թույլ չեն տվել տեսակցել թոռների հետ. Լեւոն Քոչարյան

Сын Роберта Кочаряна рассказал, почему его отцу понадобилась операция 11/05/2019   13:25  |  Лента новостей
У второго президента Армении Роберта Кочаряна диагностировали опухоль, которую удалили во время операции, заявил сын экс-главы государства Левон Кочарян.
Отметим, что сегодня в суде общей юрисдикции Еревана пройдет заседание по делу Роберта Кочаряна  и трех бывших высокопоставленных чиновников.
“Небольшая опухоль была, которую удалили. К счастью, злокачественных клеток не обнаружено. Сейчас он чувствует себя хорошо и будем присутствовать на судебном заседании. Каких-либо проблем с передвижением у него нет”, - сказал сын экс-президента.
Как ранее сообщило “ФактИнфо”, Роберта Кочаряна прооперировали 9-го октября в медцентре “Измирлян”. После операции его перевезли в уголовно-исполнительное учреждение “Ереван-Кентрон”.