Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ «Էրբունի» օդանավակայանում անգարի տանիքի հրդեհի վերաբերյալ 11/05/2019   00:12  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել.
«Պարզաբանում «Էրբունի» օդանավակայանում անգարի տանիքի հրդեհի վերաբերյալ։ Շշենքը շատ հին է, 2 հարկ, տանիքները ամբողջը փայտե։ Հանձնված է Արմ-Աէրո ՓԲՀ-ին, իրային պահեստ, նախնական տվյալով՝զորամասին պատկանող ավիացիոն գույք չկա։ Այրված բենզոտարը ևս ՊՆ-ին չի պատկանում»:
Ավելի վաղ հայտնել էինք Արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածած հայտարարությունն առ այն, որ հրդեհի հետևանքով այրվել են «Էրեբունի» օդանավակայանում տեղակայված պահեստի տանիքի փայտե կառուցատարրերը, բենզատար ավտոմեքենա, ինքնաթիռի 2 շարժիչ, անվադողեր և հաստոցներ։
20:47 04/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Էրեբունի օդանավակայանում. այրվել է անգարի տանիքը (տեսանյութ)
15:21 04/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Էրեբունի օդանավակայանում. այրվում է անգարի տանիքը
14:39 03/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶՈւ-երին սնունդը մատակարարում են 1 անձի համար 3000 դրամ հաշվարկով․ Արծրուն Հովհաննիսյան
10:44 02/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Դիտավան գյուղում
17:54 31/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Տավուշի մարզի Չինարի գյուղի մոտ գտնվող «Քոլագիր» կոչվող հանդամասում
14:44 31/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԽոհանոցում վառարանի վրա յուղ է թափվել և ծխացել. Քաղաքապետարանում բռնկված հրդեհի հետքերով (տեսանյութ)
17:06 30/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԱյս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է. Արծրուն Հովհյաննիսյան
13:47 30/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանի սադրանքներն անպատասխան չեն մնա. Արծրուն Հովհաննիսյան
13:00 30/10/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՏավուշում սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ հակառակորդը կրակել է. Արծրուն Հովհաննիսյան

Минобороны Армении выступило с заявлением по поводу пожара на территории аэропорта "Эребуни" 11/05/2019   09:16
Министерство обороны Армении выступило с пояснением по поводу возгорания кровли ангара, произошедшего 4-го ноября на территории ереванского аэропорта "Эребуни".
"Двухэтажное здание ангара было очень ветхим, кровля была полностью из дерева. Оно было передано ЗАО "Арм-Аэро", использовалось как вещевой склад. По предварительным данным, там не было авиационного имущества, принадлежащего военной части”, - написал пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
Он также сообщил, что сгоревший бензовоз также не принадлежал Министерству обороны.
Ранее  сообщалось, что 4-го ноября днем в службу "911" поступил сигнал о том, что на территории аэропорта "Эребуни" горит крыша ангара. В результате пожара полностью сгорели деревянные конструкции кровли склада площадью 1350кв.м, находящееся внутри здания бензовоз марки “МАЗ”, 4 станка различного назначения, 2 турбинных двигателя и шины.