Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ 11/05/2019   15:34  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ գրավի կիրառման վերաբերյալ պաշտպանների ներկայացրած միջնորդության վերաբերյալ որոշում կայացնելու։ Դատարանի որոշումը կհրապարակվի նոյեմբերի 7-ին, ժամը՝ 12։00-ին։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ այսօր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխման վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացրել դատարան։ Նրանք պահանջում են Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը փոխարինել գրավով։
Ընդ որում՝ պաշտպանական կողմը գրավի չափ չի նշել՝ այն թողնելով դատարանի հայեցողությանը։
14:35 05/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԴատախազները դեմ են Քոչարյանի նկատմամբ գրավի կիրառմանը
14:27 05/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանը, գտնվելով ազատության մեջ, չի խոչընդոտել գործի քննությանը. Վարդևանյան (տեսանյութ)
13:50 05/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԴատարանում քննարկվում է Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունը

Суд удалился на совещание по ходатайству защиты об освобождении Кочаряна под залог 11/05/2019   15:42  |  Суд по делу второго президента РА
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством Анны Данибекян многим ранее удалился в совещательную комнату для вынесения решения по ходатайству защиты об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог. Суд огласит решение 7 ноября, в 12:00.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что адвокаты Роберта Кочаряна ходатайствовали перед судом об изменении экс-президенту меры пресечения с заключения под стражу на залог.
Команда адвокатов Кочаряна при этом не указала суммы залога, оставив этот вопрос на усмотрение суда.
Обвиняемыми по этому делу проходят второй президент Армении Роберт Кочарян, экс-начальник Генштаба ВС РА, бывший генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров, экс-министр обороны РА Сейран Оганян и бывший вице-премьер РА Армен Геворкян.