Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը 11/05/2019   16:27
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը դիմավորել և ողջունել են Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին և տիկին Վլասիա Պավլոպուլուին:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հայաստանի և Հունաստանի պետական օրհներգերը։ Նախագահներ Արմեն Սարգսյանը և Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը Պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և Պատվո պահակախմբի ստուգայց։ Նախագահները միմյանց են ներկայացրել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակություններին և ընդունել են պատվո պահակախմբի քայլերթը:

В резиденции президента Армении состоялась официальная церемония встречи президента Греции 11/05/2019 17:39 | Лента новостей
В резиденции президента Армении сегодня состоялась официальная церемония встречи президента Греческой Республики Прокописа Павлопулоса, который прибыл с официальным визитом в Ереван. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент Армении Армен Саркисян и госпожа Нунэ Саркисян встретили и приветствовали президента Греции Прокописа Павлопулоса и супругу Власию Павлопулу.
В исполнении военного оркестра прозвучали государственные гимны Армении и Греции. Президенты Армен Саркисян и Прокопис Павлопулос в сопровождении командующего Почётным караулом совершили обход строя военного оркестра и Почётного караула.
Президенты представили друг другу официальные делегации двух стран и приняли парад Почётного караула.