Անահիտ Ֆարմանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվեց կալանավորումը 11/04/2019 17:04 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը նոյեմբերի 2-ին բավարարել է Անահիտ Ֆարմանյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից։
Հիշեցնենք, որ Անահիտ Ֆարմանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց անձնական երաշխավորությունը վերացվել է, և նոյեմբերի 1-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան` Անահիտ Ֆարմանյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար:
Նշենք, որ Անահիտ Ֆարմանյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործով՝ ՀՀ ՔՕ 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասին 1-ին կետի հատկանիշներով։

Суд в Ереване постановил арестовать Анаит Фарманян 11/04/2019   17:20  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции Еревана 2-го ноября удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении Анаит Фарманян меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом сообщила “ФактИнфо” пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
Напомним, ранее избранная в отношении нее мера пресечения в виде личного поручительства была отменена. 1-го ноября 2019 года следователь ССС подал в суд ходатайство об избрании в отношении Анаит Фарманян меры пресечения  в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается.
Анаит Фарманян проходит обвиняемой по расследуемому в Специальной следственной службе РА уголовному делу по пункту 1 части 3 статьи 178(Мошенничество в особо крупных размерах) УК РА. 31-го октября 2019 года Анаит Фарманян была объявлена в розыск.