Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է. Արծրուն Հովհյաննիսյան 10/30/2019 17:06 | Մեկնաբանություն
Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհյաննիսյանը։
«Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանդարտ է, իսկ ադրբեջանական կողմը մեր հայտարարությանը որպես պատասխան մի հիմարություն է տարածել գիշերը տեղի ունեցածի, իրենց սահմանապահների գործողությունների մասին»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Տավուշում երեկ գիշեր և այսօր վաղ առավոտյան հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակել է մի քանի գյուղերի և մարտական դիրքերի ուղղությամբ և պատասխան կրակից հետո հակառակորդը լռել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։

Обстановка на границе в данный момент спокойная - Минобороны 10/30/2019   17:35  |  Комментарий
Обстановка на границе в данный момент спокойная. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“В свою очередь азербайджанская сторона в качестве ответа на наше заявление распространила какую-то глупость относительно произошедшего ночью, действиях их пограничников”, – написал Арцрун Ованнисян.
Ранее Ованнисян сообщил, что азербайджанские ВС накануне ночью и сегодня рано утром открыли огонь по нескольким селам и боевым позициям в Тавушской области Армении. Пострадавших с армянской стороны нет. Он также отметил, что  провокации Азербайджана не останутся без ответа.