Քննչական կոմիտեի Էրեբունու բաժնի ծառայողները բացահայտել են 14 տարի առաջ կատարված սպանություն. մեկ անձ ձերբակալվել է 10/29/2019   11:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում կատարված մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է Երևանի բնակչուհու՝ Ն. Յաղուտյանի՝ դեռևս 2005թ. կատարված սպանությունը: Մեկ անձ ձերբակալվել է:
2019թ. հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 22:40-ին, ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 2014 թվականին իր հանգուցյալ հորից տեղեկացել է, որ տարիներ առաջ հորաքույրը, հորաքրոջ որդին և վերջինիս կինը, իր մյուս հորաքրոջը որոշ ժամանակ հյուրընկալելով Երևան քաղաքի Նոր Արեշ 11-րդ փողոցում գտնվող իրենց տանը, այնտեղ սպանել են նրան և թաքցրել դին:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որն ուղարկվել է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին և ընդունվել վարույթ, կազմվել է քննչական խումբ:
Քրեական գործով իրականացված անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողությունների, ինչպես նաև օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1972թ.:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 1937թ. ծնված Ն. Յաղուտյանի ամուսնու ազգականները, իմանալով, որ Յաղուտյանն ունի մեծ քանակությամբ ոսկյա զարդեր,դրանց տիրանալու նպատակով վերջինիս սպանել են Նոր Արեշ 11-րդ փողոցում գտնվող իրենց տանը, գողացել նրա ոսկյա զարդերը և դին թաղել տան ննջասենյակներից մեկի տակ գտնվող նկուղում:
Նշված հասցեում օրենքով սահմանված կարգով կատարված խուզարկության արդյունքում տան ննջասենյակի տակ գտնվող նկուղում հայտնաբերվել և առգրավվել են մարդու դիակի մասունքներ՝ գանգ, ոսկորներ, ինչպես նաև հագուստներ և քննության համար հետաքրքրություն ներկայացնող այլ իրեր:
47-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է՝ իր մոր քեռու կնոջը՝ Ն. Յաղուտյանին սպանելու կասկածանքով և տվել խոստովանական ցուցմունք:
Քրեական գործով հարցաքննվել են կասկածյալի ընտանիքի անդամները, հայտնաբերված մասունքներով և հագուստներով նշանակվել է դատագենետիկական փորձաքննություն:
11:12 28/10/2019Վարդաշեն փողոցում տեղի ունեցած սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել 40-ամյա տղամարդուն
19:59 25/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանի սպանության գործով կալանավորված պատանին փախուստի էր դիմել հոգեբուժական հիմնարկից (տեսանյութ)
18:18 24/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները սպանության մեղադրանքով հետախուզվողի են հայտնաբերել /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
15:56 23/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդաշենում տեղի ունեցած 64-ամյա կնոջ սպանությունը բացահայտվել է․ կասկածվողը ներկայացել է ոստիկանություն (տեսանյութ)

Обнародованы шокирующие подробности убийства 14-летней давности в Ереване 10/29/2019   12:03  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о задержании одного человека по подозрению в убийстве Н. Ягутян в 2005 году.
Как сообщает пресс-служба СК, 22-го октября 2019 года, в 22:40 в отдел Полиции Армении от гражданина поступило сообщение о том, что он в 2014 году узнал от своего покойного отца, что несколько лет назад тетя по отцовской линии, сын тети и жена последнего в своем доме, расположенном на 11-ой улице в квартале Нор Ареш, убили другую тетю, которая временно гостила у них, и спрятали ее тело.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") УК Армении, которое было направлено в следственный отдел по административным районам Эребуни и Нубарашен СУ СК РА по Еревану и принято к производству. Сформирована следственная группа.
В результате проведенных необходимых следственных и процессуальных действий, а также оперативно-розыскных мероприятий, установлен ряд обстоятельств, мотив преступления и личность предполагаемого преступника. Им оказался житель Еревана 1972 года рождения.
Согласно добытым следствием данным,  родственники мужа Н. Ягутян 1937 года рождения, узнав о том, что у Ягутян есть множество золотых украшений, с целью завладения ими, в своем доме на 11-ой улице в квартале Нор Ареш, убили ее, украли ее золотые украшения и захоронили труп в подвале, расположенном под спальной комнатой. В результате проведенного в установленном законом порядке обыска по указанному адресу были обнаружены и изъяты останки человека: череп, кости, а также одежда и другие предметы, представляющий интерес для следствия.
47-летний мужчина задержан по подозрению в убийстве жены дяди своей матери – Н. Ягутян. Он дал признательные показания.
В рамках уголовного дела допрошены члены семьи подозреваемого. Назначена судебно-медицинская экспертиза.  Следствие продолжается.