Հայտնաբերվել են 14 տարի առաջ սպանված կնոջ ոսկորները 10/29/2019 10:42 | Արտակարգ պատահարներ
Երեկ՝ հոկտեմբերի 28-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և ոստիկանության Էրեբունո բաժնի քրեական հետախուզության աշխատըակիցները Նոր Արեշ 11 փողոցի 63 տանը հայտնաբերել են 14 տարի առաջ սպանվածի դի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանից։
«Ձեռնարկված օպերատիվ, լայնածավալ գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ 2005 թվականի սեպտեմբերին տուժող Նինա Յաղուտյանը ժամանակավորապես բնակվել է Նոր Արեշի 11 փողոցի իր ազգականի տանը։ Վիճաբանել է նրա հետ, որի ընթացքում նրա ազգականը խեղդելով սպանել է Յաղուտյանին»,-ասաց Զարզանդ Գաբրիելյանը։
Այնուհետև տղամարդը, հանցագործությունը թաքցնելու նպատակով, դիակը տեղափոխել է տան ննջասենյակի տակ գտնվող նկուղ։ Հոկտեմբերի 28-ին հարուցված քրեական գործի շրջանակներում խուզարկություն է կատարվել Նոր Արեշում գտնվող տանը, որի ժամանակ նկուղում հայտնաբերվել է մարդու մարմնի ոսկորների և հագուստի մնացորդներ. «Տարված բացատրական աշխատանքների շրջանակներում տղամարդը տվել է խոստովանական ցուցմունք և ձերբակալվել է։ Նշանակված է դատաբժշկական փորձաքննություն»,-ասաց Զարզանդ Գաբրիելյանը։

Останки убитой 14 лет назад женщины обнаружены в одном из домов в квартале Нор Ареш в Ереване 10/29/2019   10:58  |  Криминальная хроника
Сотрудники уголовного розыска 28-го октября в одном из домов в квартале Нор Ареш в ереванском районе Эребуни обнаружили труп убитой 14 лет назад женщины. Об этом “Фактинфо” сообщил сотрудник пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
“Благодаря предпринятым масштабным оперативным действиям было установлено, что в сентябре 2005 года потерпевшая Нина Ягутян временно проживала в доме своего родственника на 11-ой улице в квартале Нор Ареш. Между ними произошла ссора, во время которой родственник задушил Ягутян”, - сообщил Зарзанд Габриелян.
Чтобы скрыть преступление, мужчина перевез тело в подвал дома, расположенный под спальной комнатой. 28-го октября в рамках уголовного дела  был проведен обыск в доме в квартале Нор Ареш, в ходе которого в подвале были обнаружены кости человека и остатки одежды.
“В рамках проведенных разъяснительных работ мужчина дал признательные показания. Он задержан. Назначена судебно-медицинская экспертиза”, - сообщил Зарзанд Габриелян.