Թուրքիայի նման մոտեցումն անընդունելի և դատապարտելի է. ԱԳ նախարարը՝ Չավուշօղլու հայտարարության մասին 10/28/2019 15:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Նորություն չէր նման տոնայնությունը և նման դիրքորոշումը։ Մենք նման մոտեցումներ այլ ձևակերպումներով լսել ենք, որը ևս մեկ անգամ ընդգծում է այն մոտեցումը, որն արտահայտված է մեր արտաքին քաղաքականության մեջ, այն է՝ սա իրենից ներկայացնում է վտանգ և լուրջ խնդիր է։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ անդրադառնալով Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի՝ Բաքվում արած հայտարարությանն այն մասին, որ իրենք ամեն կերպ կաջակցեն Ադրբեջանին՝ վերադարձնելու տարածքները։
«Դատապարտելի է Թուրքիայի նման մոտեցումը, նման դիրքորոշումը։ Անընդունելի է և արտահայտում է մեր այն խորքային մտավախությունը, որ վերաբերում է անվտանգության առումով վտանգ ներկայացնելու ՀՀ-ի անվտանգության համար»,-ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը։

“Подобные подходы Турции неприемлемы и достойны осуждения": Мнацаканян о заявлениях Чавушоглу 10/28/2019   15:46  |  Лента новостей
Недавние заявления министра иностранных дел Турции Мевлюта Чавушоглу в Баку являются угрозой безопасности, заявил министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян в понедельник на пресс-конференции.
"Подобная тональность и данная позиция не являются новостью. Подобные подходы мы уже слышали и в других формулировках, что еще раз подчеркивает тот подход, который отражен в нашей внешней политике, а именно: это представляет собой угрозу безопасности и является серьезной проблемой", - сказал Мнацаканян, комментируя заявление Чавушоглу о том, что они всячески помогут Азербайджану вернуть территории.
"Достойны осуждения подобный подход и подобная позиция Турции. Это неприемлемо и отражает нашу глубокую обеспокоенность, которая касается представления угрозы безопасности Армении”, - заявил он.
12:54 15/10/2019  |  Карабахский конфликтГлава МИД Армении и сопредседатели МГ ОБСЕ отметили важность снижения уровня напряженности на границе