Նաիրի Հունանյանը հոգեմետ դեղեր է օգտագործում 2010թ.-ից 10/28/2019   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի ղեկավար Նաիրի Հունանյանը հոգեմետ դեղեր է օգտագործում 2010թ.-ից: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ ՔԿՀ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը:
«2010թ.-ից մինչ օրս ստանում է հոգեմետ դեղորայք, որոնք նշանակվել են տարբեր տարիներին և՛ դատապարտյալների հիվանդանոցի ՔԿՀ մասնագետի, և՛ Առողջապահության նախարարության մասնագետների, և՛ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Քրեակատարողական բժշկական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետների ախտորոշումների հիման վրա: Ներկայումս գտնվում է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Քրեակատարողական բժշկական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետի հսկողության ներքո»,- ասաց Նոնա Նավիկյանը:
Ինչը վերաբերում է Հոկտեմբերի 27-ի գործով ցմահ դատապարտված Կարեն Հունանյանին՝ Նաիրի Հունանյանի եղբորը, Նոնա Նավիկյանը նշեց, որ վերջինս առողջական խնդիրներ չունի և ադեկվատ է:
Նշենք, որ Հունանյան եղբայրները գտնվում են «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում, երկուսն էլ դատապարտված են ցմահ ազատազրկման:
Հիրշեցնենք, որ ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը հոկտեմբերի 24-ին առանձնազրույց էր ունեցել Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ: Հանդիպումը տևել է մոտ 2,5 ժամ: Արման Բաբաջանյանը հայտնել էր, որ իր հետ հանդիպման ընթացքում Նաիրի Հունանյանը հոգեմետ դեղեր է ընդունել:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Նաիրի Հունանյանը, որը դատապարտվել է ահաբեկչության, հայրենիքի դավաճանության, ապօրինի զենքի կիրառման համար, ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության օրը՝ սեպտեմբերի 11-ին՝դիմում է ներկայացրել` վաղաժամկետ ազատ արձակման խնդրանքով։
Հիշեցնենք, որ ցմահ դատապարտվել են Նաիրի Հունանյանը, Կարեն Հունանյանը, Վռամ Գալստյանը, Դերենիկ Բեջանյանը, Էդիկ Գրիգորյանը, Աշոտ Կնյազյանը, իսկ Համլետ Ստեփանյանը դատապարտվել էր 14 տարի ազատազրկման:
10:21 26/10/2019  |  ՄամուլԳուցե Հունանյանն ազատության դիմաց ասելի՞ք ունենա` ով էր այս ոճիրի պատվիրատուն. 20 տարի անց. «Ժողովուրդ»
12:08 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Բաբաջանյանը , եթե նպատակահարմար գտնի, տեղեկություն կհայտնի Նաիրի Հունանյանի հետ հանդիպման մասին. Քոչարյան
18:32 24/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԱրման Բաբաջանյանը 2.5ժամ առանձնազրույց է ունեցել Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ
19:55 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդասպանը ոգեւորվել է՝ նոր իշխանություն, նոր ժամանակներ. Էմմա Խուդաբաշյանը համոզված է, որ Նաիրի Հունանյանի դիմումը կմերժվի
16:00 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ մի քանի պատգամավորներ այցելել են Նաիրի Հունանյանին. Տարոն Սիմոնյան
15:02 23/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆաիրի Հունանյանն ու իր խմբի անդամները չէին կարող հոգեկան խնդիրներ չունենալ. Անդրանիկ Քոչարյան
17:04 22/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆաիրի Հունանյանը վաղաժամ ազատ արձակման խնդրանքով դիմում է ներկայացրել. Նավիկյան
14:32 17/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Զեյնալյանը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում առանձնազրույց է ունեցել Նաիրի Հունանյանի հետ

Наири Унанян принимает психотропные препараты с 2010 года 10/28/2019   16:32  |  Лента новостей
Главарь террористической группы Наири Унанян, приговоренный к пожизненному заключению по делу о теракте в парламенте 27-го октября 1999 года, принимает психотропные препараты с  2010 года. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительной службы Минюста Армении Нона Навикян.
“С 2010 года по сей день он получает психотропные препараты, которые были назначены в разные годы как специалистами УИИ “Больница для осужденных”, так и Министерства здравоохранения, а также на основании диагнозов, поставленных специалистами ГНКО “Уголовно-исполнительный медицинский центр”. В настоящее время находится под присмотром специалиста ГНКО “Уголовно-исполнительный медицинский центр”, - сказала Нона Навикян.
Что касается его брата Карена Унаняна, осужденного к пожизненному сроку по делу “27 октября”, то Нона Навикян отметила, что проблем со здоровьем у последнего нет и что он адекватен.
Отметим, что братья Унаняны содержатся в УИУ “Ереван-Кентрон”.
Напомним, 24-го октября  независимый депутат парламента Армении Арман Бабаджанян провел беседу с главарем террористической группы Наири Унаняном в режиме тет-а-тет. Встреча продлилась примерно 2,5 часа. Арман Бабаджанян сообщил, что во время встречи с ним Наири Унанян принимал психотропные препараты.
Как ранее сообщалось, Наири Унанян, который осужден за терроризм, измену родине, незаконное применение оружия, 11 сентября, в день произошедшего несколько лет назад в США теракта, подал прошение об условно-досрочном освобождении.
Напомним, что к пожизненному заключению были приговорены Наири Унанян, Карен Унанян, Врам Галстян, Дереник Беджанян, Эдик Григорян и Ашот Князян, а  Гамлет Степанян был осужден на 14 лет лишения свободы.