Արման Բաբաջանյանը 2.5ժամ առանձնազրույց է ունեցել Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ 10/24/2019 18:32 | Մեկնաբանություն
ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը շուրջ երկու ժամ առանձնազրույց է ունեցել Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ:
Այս մասին պատգամավորը գրել է Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Երևան Կենտրոն» ՔԿՀ-ում 20 տարվա մեջ առաջին անգամ շուրջ երկու ժամ առանձնազրույց ունեցա Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ: Բազմաթիվ պատասխանների հետ առաջ եկան բազմաթիվ հարցականներ, որոնք պետք է երկար վերլուծել, հասկանալ, բայց Հոկտեմբերի 27-ի գլխավոր շահառուները՝ հակահեղափոխական ճամբարներից հանդես եկող ռևանշիստական ուժերի պարագլուխները պետք է միշտ հիշեն՝ Վազգեն Սարգսյանի, Կարեն Դեմիրճյանի, Յուրա Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի, Միքայել Քոթանյանի դաժան սպանությամբ Հայաստանի պետությանն ու պետականությանը այս ահաբեկչական սպանդի հետևանքով հասցված վնասը չի ներվելու և որևէ մեկն անպատիժ չի մնալու»,-գրել է Արման Բաբաջանյանը:

Депутат парламента Армении Арман Бабаджанян провел двухчасовую беседу с Наири Унаняном 10/25/2019   00:41  |  Комментарий
Депутат Национального Собрания Армении Арман Бабаджанян в УИУ “Ереван-Кентрон” провел беседу с осужденным на пожизненный срок по делу о теракте в парламенте 27 октября1999 года Наири Унаняном в формате тет-а-тет. Об этом Бабаджанян сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
“Впервые за 20 лет состоялась двухчасовая беседа в формате тет-а-тет с главарем террористической группы Наири Унаняном. Наряду с ответами появилось множество вопросов, которые надо долго анализировать, понять, но главные бенефициары 27 октября – реваншистские силы, выступающие из контрреволюционных лагерей, должны всегда помнить, что ущерб, нанесенный государству и государственности Армении в результате жестокого убийства Вазгена Саргсяна, Карена Демирчяна, Юры Бахшяна, Рубена Мирояна, Генриха Абрамяна, Арменака Арменакяна, Леонарда Петросяна, Микаела Котаняна в этой террористической бойне, не будет прощен, и никто не останется безнаказанным”, – написал Бабаджанян.