Գնացքների երթևեկությունը վերականգնված է. ՀԿԵ 10/25/2019   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 00:40-ին վերականգնվել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ բոլոր գնացքների՝ այդ թվում ներհանրապետական էլեկտրագնացքների, երթևեկությունը:
««Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն հայցում է քաղաքացիների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության և կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
23:54 10/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Հարավկովկասյան երկաթուղու» աշխատակիցները մեղադրվում են հափշտակություն կատարելու, առեւտրային կաշառք ստանալու մեջ. Գործն ուղարկվել է դատարան
17:41 02/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՏրանսպորտի նախկին փոխնախարար Արթուր Առաքելյանին մեղադրանք չի առաջադրվել. Գործը նորից ուղարկվել է ՔԿ
09:50 07/03/2019  |  Մամուլ«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում սկսվել են պաշտոնանկությունները. «Հրապարակ»
09:32 12/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿարող ենք մնալ առանց վագոնների՝ միայն դատարկ ռելսերով. Ռուսներն ուզում են հրաժարվել երկաթուղուց. «Հրապարակ»

Движение поездов в Армении восстановлено 10/25/2019   11:46  |  Лента новостей
Движение всех поездов компании "Южно-Кавказская железная дорога", в том числе и пригородных пассажирских электропоездов, восстановлено с 00:40 25 октября. Об этом сообщает  пресс-служба компании "Южно-Кавказская железная дорога".
"ЗАО "Южно-Кавказская железная дорога" приносит извинения гражданам за причиненные неудобства", - говорится в заявлении компании.
Ранее сообщалось, что 22 и 23 октября с.г. сотрудники локомотивного депо Гюмри ЗАО "Южно-Кавказская железная дорога" не вышли на работу, требуя повышения заработной платы.
В компании сообщили, что за 8 месяцев текущего года средняя заработная плата машинистов электровозов составила 364 тысяч драмов.