Կառավարությունում քննարկվել է Էկոնոմիկայի նախարարության 2020 թ. պետական բյուջետային հատկացումների հայտը 10/23/2019 17:04
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր քննարկվել է Էկոնոմիկայի նախարարության 2020 թվականի պետական բյուջետային հատկացումների հայտը:
Քննարկումը ծավալվել է նախարարության համակարգման տիրույթում գտնվող ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների, գերատեսչության կառուցվածքային փոփոխությունների, գերակա խնդիրների և առաջնահերթությունների շուրջ:
Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, տնտեսական առաջընթացի ապահովման, ներդրումային միջավայրի բարելավման, ներդրողների աջակցության, փոքր և միջին բիզնեսի խրախուսման, միջազգային տնտեսական համագործակցության զարգացման, զբոսաշրջության խթանման և զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների բարելավման, գյուղատնտեսության ոլորտում նախաձեռնված բարեփոխումների ուղղությամբ նախատեսվող ծրագրերին և միջոցառումներին: Արծարծվել են Էկոնոմիկայի նախարարության համակարգում գործող առանձին կառույցների և մարմինների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է վերոնշյալ ուղղություններով Էկոնոմիկայի նախարարության արդյունավետ և համակարգված աշխատանքը, ծախսերի նպատակայնությունն ու հասցեականությունը և մի շարք հանձնարարականներ տվել:

В правительстве Армении обсудили заявку бюджетного финансирования Минэкономики на 2020 год 10/23/2019   18:03  |  Экономика
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве сегодня была обсуждена заявка бюджетного финансирования министерства экономики на 2020 год. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Согласно сообщению, обсуждение было сосредоточено на осуществляемых в рамках сфер координации министерства реформах, структурных изменениях ведомства, основных проблемах и приоритетах.
В частности, были затронуты программы и мероприятия, направленные на обеспечение экономического роста, улучшение инвестиционной среды, поддержку инвесторов, поощрение малого и среднего бизнеса, развитие международного экономического сотрудничества, развитие туризма и улучшение туристической инфраструктуры, а также реформы в области сельского хозяйства. Были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью отдельных структур и органов в системе министерства экономики.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность эффективной и скоординированной работы министерства экономики по вышеуказанным направлениям, целенаправленности и адресности расходов и дал ряд поручений.