Ոչինչ չեմ բացառել այն ՍԴ-ից, որը երկար տարիներ լեգիտիմացրել է կեղծված ընտրությունները. Մակունց 10/22/2019   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագիծը ներկայացնելիս անձամբ ես ոչինչ չեմ բացառել. Ոչ մի եզրակացություն կամ որոշում։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ նախագծին։
«Չեմ բացառել մեկ պարզ պատճառով, որովհետև այն Սահմանադրական դատարանը, որը տասնյակ տարիներ լեգիտիմացրել է կեղծված ընտրությունները, այդ Սահմանադրական դատարանից ամեն ինչ սպասելի է»,-ասաց Լիլիթ Մակունցը։
Խոսելով Հրայր Թովմասյանի հետ կապված գործընթացից՝ խմբակցության ղեկավարը նկատեց, որ իրենք խնդիր չեն դրել Հրայր Թովմասյանով լուծել ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված ճգնաժամը. «Դատաիրավական համակարգում ունենք լուրջ խնդիրներ, որի հետ կապված ներկայացրել ենք ռազմավարական փաթեթ և դրա հետ կապված ԱԺ-ն լրացուցիչ անելիք ունի։ Հրայր Թովմասյանինը մասնավոր խնդրին առնչվող մասնավոր դեպք էր, որին էլ ընթացք է տրվել»,-ասաց Մակունցը՝ ավելացնելով, որ իրենց համար կարևոր էր արձանագրել, թե նախագիծը ներկայացնելու հետո ինչ դիրքավորում ունի ՍԴ-ն։
18:31 18/10/2019  |  ՄեկնաբանությունՀրայր Թովմասյանը ժամանակին 2-3 արտահերթ երակարաժամկետ ընտանեկան հանդիպման թույլտվություն էր տվել Նիկոլ Փաշինյանի ընտանիքին. Սամվել Ֆարմանյան
17:51 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀրայր Թովմասյանին վերաբերող գործով քննչական գործողություններ են իրականացվել նաև ԱԺ-ում
15:54 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն միակ կառույցն է այսօր, որ չի պարում Նիկոլ Փաշինյանի դուդուկի տակ. Շարմազանով
15:36 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Փաշինյանի համար գլխավոր դատախազը լեգիտիմ է, որովհետեւ իր կամակատարն է , Հրայր Թովմասյանն էլ պետք է լեգիտիմ լինի. Զարուհի Փոստանջյան (տեսանյութ)
15:20 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւսադիր ունեցող մարդկանց՝ ԱԱԾ աշխատակիցներին եւ մյուս իրավապահներին ստիպում են անցնել գծեր. Արփինե Հովհաննիսյան (տեսանյութ)

Макунц "ждала чего угодно от КС, легитимизировавшего сфальсифицированные выборы" 10/22/2019   14:33  |  Лента новостей
Руководитель парламентской фракции правящего блока “Мой шаг” Лилит Макунц при представлении проекта о прекращении полномочий судьи Конституционного суда Грайра Товмасяна ничего не исключала – ни одного заключения или решения.
“Я не исключала по той простой причине, что тот Конституционный суд, который на протяжении десятилетий легитимизировал сфальсифицированные результаты выборы, то от такого КС можно ожидать чего угодно”, - заявила Макунц в беседе с журналистами во вторник.
Говоря о процессе, связанном с Грайром Товмасяном, глава фракции отметила, что они не ставили задачи разрешить им создавшийся вокруг КС кризис.
“В судебно-правовой системе есть серьезные проблемы, в связи с чем мы представили стратегический пакет и в этой связи НС предстоит еще предпринять дополнительные шаги. Что касается Грайра Товмасяна, то это был частный случай, касающийся частной проблемы, и ему был дан ход”, - заявила Макунц.