Ոչ մեկ կյանքում քարը քարին չի դրել, Նիկոլ Փաշինյանի կողքով քայլել, պաշտոն է ստացել. Ծառուկյան 10/22/2019 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Ընդդիմությունը հարցեր է բարձրացնում, չեն ընդունում։ Իրանցը բոլորն ընդունելիա, իրենք բոլորը տաղանդավոր են, փորձառու են...Լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ դժգոհելով խորհրդարանական մեծամասնության դիրքորոշումից։
«Տո ոչ մեկ ընդեղ փորձառու չկա, ոչ մեկ կյանքում քարը քարին չի դրել, էսօր քայլելա Նիկոլ Փաշինյանի կողքով, պաշտոնները տվել են։ Էսպես երկիր չի կայանա։ Պետք է այդ ոլորոտում, ով արդյունավետ է աշխատել, ով փորձ ունի, նրանց էլ պաշտոն տան։ Պետք է կապ չունենա ծանոթ-բարեկամ, կապ չունենա կուսակցական պատակնելություն։ Էսօր ցանկացած ոլորտի ղեկավարին նայի, իրական կյանքում իր անցած ճանապարհը, փորձն ու գործունեությունը։ Նրանք կարան լինեն օգնականներ, խորհրդականներ։ Թող կողքից նայեն, սովորեն, երբ որ փորձ ձեռք կբերեն...»,-ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա նկատեց, որ ընդդիմությունն այժմ ներկայացնում է ռեալ օրենքներ, որոնք անհրաժեշտ են երկրի զարգացման համար, սակայն խորհրդարանական մեծամասնությունն այդ հարցերը մի կողմ է դնում։
«Դրա համար այսօր ոչ մի ներդրում չկա, գնալով ոչ թե ավելանում, այլ պակասում է։ Բոլորը մտածում էին՝ հեղափոխությունը եղավ առավոտից իրիկուն ամբողջ հայությունը գալու է, տեսեք ներդրման համար հերթ են կանգնելու, բայց պետք է հասկանան, որ ներդրման համար ոչ միայն դատարկ խոսքեր են պետք, այլ օրենք պետք է ընդունվի, արտոնություն, առավելություն տրվի, ոչ թե ինչ-որ ծանոթ դիմի, ինչ-որ թուղթ բերի ու լավ իրեն հարկերից ազատենք, այդպես տնտեսություն չի զարգանա»,-նկատեց խմբակցության ղեկավարը։
Գագիկ Ծառուկյանը նկատեց՝ այժմ մարդկանց դեմքին ժպիտ չկա, նրանք տխուր են, մտքերի մեջ. «Վաղուց առաջարկել ենք, որ պետպատվերները վերացնեն։
Այն մարդկանց, որ ուզում ես օգնել, 50 կամ 100 հազ լիարժեք հանձնեք այդ մարդկանց։ Էդ մարդը ոչ թե կգնա ողորմություն կխնդրի, կհերթագրվի, որ մի ամիս հետո էլ ասեն տեղ չկա։ Այդ գումարը մեր ժողովդրինն է, հավասարաչափ բաժանեք»,-ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։

Гагик Царукян посетовал на кадровую политику правящей силы и пожурил ее за невнимание к “шагам” оппозиции 10/22/2019 13:19 | Лента новостей
Лидер партии “Процветающая Армения” и глава одноименной фракции НС Гагик Царукян посетовал на позицию парламентского большинства.
“Оппозиция выступает с инициативами, но они не удостаиваются принятия. Все их инициативы приемлемы. Все они талантливые и опытные. Никто там не обладает опытом. Никто в жизни и камня на камень не положил. Сегодня прошагал с Николом Пашиняном рядом и должность заполучил. Так страну не построишь”, - заявил он в беседе с журналистами во вторник.
По его словам, следует привлечь к работе и назначать на должности профессионалов и опытных кадров, вне зависимости от их партийной принадлежности и наличия или отсутствия родственных связей.
Он отметил, что оппозиция в настоящее время представляет реальные законопроекты, которые необходимы для развития страны, однако парламентское большинство отодвигает эти вопросы в сторону.
“Поэтому сегодня нет инвестиций. Чем дальше, тем меньше их становится. Все думали, что после революции с утра до вечера в страну будут прибывать армяне со всего мира, будут становиться в очередь для инвестирования, но надо понять, что для привлечения инвестиций нужны не только пустые слова, но и законы принимать, давать льготы и преференции”, - сказал лидер ППА.