Գևորգ Կոստանյանը խոստացել է հաջորդ ամսվա սկզբին ներկայանալ ՀՔԾ. Խաչատրյան 10/21/2019 13:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրայանն այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է, որ նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը խոստացել է հաջորդ ամսվա սկզբին ներակայանալ Հատուկ քննչական ծառայություն։
Ավելի վաղ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով կանչվել էր ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն: Սեպտեմբերի 26-ին ՀՔԾ-ն հայտնել էր, որ Կոստանյանը գտնվում է արտերկրում և 15-ից 20 օրվա ընթացքում կվերադառնա, սակայն նա չէր վերադարձել ու չէր ներկայացել ՀՔԾ:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 25-ին Հատուկ քննչական ծառայությունը հայտարարություն էր տարածել նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրելու վերաբերյալ, և դրանում շոշափվում էին նաև Կոստանյանի և ոստիկանապետի նախկին տեղակալ Գևորգ Մհերյանի անունները:

Геворк Костанян обещал явиться в ССС Армении в начале ноября 10/21/2019 13:33 | Лента новостей
Начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян заявил сегодня журналистам, что бывший генеральный прокурор РА Геворк Костанян обещал явиться в ССС в начале следующего месяца.
Ранее стало известно, что Костаняна по делу о событиях 1 марта 2008 года вызвали в Специальную следственную службу. 26-го сентября ССС сообщила, что Костанян находится за рубежом и вернется в Армению в течение 15-20 дней, однако он так и не приехал и не явился в ведомство.
Напомним, 26-го сентября ССС распространила заявление, в котором сообщила о предъявлении обвинения экс-главе Армении Алику Саркисяну; в нем муссировались также имена Костаняна и бывшего заместителя начальника Полиции Геворка Мгеряна.