Արթուր Վանեցյանի ու Սասուն Խաչատրյանի զրույցի տարածման վայրը հայտնի է. ՔԿ ղեկավար 10/21/2019   15:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բոլոր գործերով կատարվում է օբյեկտիվ, բազմակողմանի և լրիվ քննություն՝ անկախ այն հանգամանքից որևէ մեկը պաշտոնավարում է, թե ոչ»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսազրույցի գաղտնալսմանը։
Գրիգորյանը հայտնեց, որ նախաքննության շահերից ելնելով չի խոսի այս գործից, միայն հայտնեց, որ հայտնի է զրույցի տարածման վայրը։
«Նախաքննությունն իր բնականոն հունով ընթանում է։ Մի շարք հանգամանքներ կան բացահայտված, սակայն նախաքննության շահերից ելնելով այս փուլով չեմ կարող մանրամասներ ասել»,-շեշտեց ՔԿ ղեկավարը։
13:15 21/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրա Իվանյանը մնացել է իր պաշտոնում, պաշտոնն ուղղակի վերանվանվել է. ՔԿ նախագահ
12:17 16/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ ՀՀ ոստիկանության ՊՊԳՎ ոստիկան, ոստիկանության ավագ Տիգրան Առաքելյանի մահվան կապակցությամբ
09:29 19/09/2019  |  ՄամուլՀրաժարականների շղթան շարունակվելու է. հինգ պաշտոնյայի անուն է նշվում. «Հրապարակ»
19:36 09/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպում է ունեցել ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահ Բաստրիկինի հետ
10:17 04/09/2019  |  ՄամուլԱմուլսարի «բազարից» հետո լուրջ ցնցումներ՝ Քննչական կոմիտեում. Հայկ Գրիգորյանը ևս կարող է հեռանալ. «Փաստ»
11:33 15/08/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՔԿ նախագահը չի բացառում՝ Ամուլսարի քրեական գործը կարող է կարճվել. քննչական մարմնի ղեկավարը գործադիրին է ներկայացրել քննության արդյունքները
15:04 01/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ նախագահը պարգևատրել է Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահին և Ֆուտզալի հավաքականի գլխավոր մարզչին

Главу СК Армении расспросили о деле по факту "прослушки" разговора Ванецяна и Хачатряна 10/21/2019   15:47  |  Лента новостей
По всем делам ведется объективное, разностороннее и полное расследование, несмотря на то, покинул кто-либо свою должность или нет, заявил журналистам председатель Следственного комитета (СК) Армении Айк Григорян, комментируя дело о "прослушке" телефонных переговоров между бывшим главой Службы национальной безопасности Армении Артуром Ванецяном и начальником Следственной службы (ССС) Сасуном Хачатряном.
По словам Григоряна, в интересах следствия он не может говорить о деле, однако он сообщил, что известно место, откуда разговор распространился.
“Следствие идет своим чередом. Раскрыт ряд обстоятельств, но в интересах следствия на данном этапе я не могу сообщить подробностей", - заявил он.
18:13 10/06/2019  |  Лента новостейГлаву СК Армении расспросили о результатах расследования истории с прослушкой глав двух силовых ведомств
20:10 05/12/2018  |  Лента новостей"Это война":Никол Пашинян прокомментировал "слив" прослушки разговора с главой СНБ Армении
13:11 02/11/2018  |  ПрессаНа заседание следственной комиссии по прослушке глав двух силовых ведомств пригласили судью, вынесшего решение об аресте Кочаряна
12:44 01/11/2018  |  Лента новостейСасун Хачатрян не собирается извиняться перед Юрием Хачатуровым
13:05 16/10/2018  |  Лента новостейУстановлены заказчики и исполнители прослушки глав Спецследственной службы и СНБ Армении - Ванецян
13:18 08/10/2018  |  Лента новостейПредседателя СК Армении расспросили о деле о скандальной прослушке глав двух силовых ведомств