Հրայր Թովմասյանին վերաբերող գործով քննչական գործողություններ են իրականացվել նաև ԱԺ-ում 10/18/2019   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՔԾ-ում հարուցված քրեական գործի շրջանակում ՀՔԾ քննիչները քննչական գործողություններ են իրականացրել նաև Ազգային ժողովում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանից։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացրած հաղորդման հիման վրեա ՀՔԾ-ում քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ:
Երեկ ՀՔԾ-ն քննչական գործողություններ էր կատարել նաեւ ՍԴ-ում եւ ՀՀԿ գրասենյակում՝ առգրավելով Հրայր Թովմասյանին վերաբերող նյութերը։
15:54 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն միակ կառույցն է այսօր, որ չի պարում Նիկոլ Փաշինյանի դուդուկի տակ. Շարմազանով
15:36 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Փաշինյանի համար գլխավոր դատախազը լեգիտիմ է, որովհետեւ իր կամակատարն է , Հրայր Թովմասյանն էլ պետք է լեգիտիմ լինի. Զարուհի Փոստանջյան (տեսանյութ)
15:20 18/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւսադիր ունեցող մարդկանց՝ ԱԱԾ աշխատակիցներին եւ մյուս իրավապահներին ստիպում են անցնել գծեր. Արփինե Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
09:51 18/10/2019  |  ՄամուլԷլ «սրտի» դատավոր չէ. բեկում է առաջացել. «Իրատես»
18:58 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ աշխատակիցները Հրայր Թովմասյանի հայրիկից կշարունակեն բացատրություն վերցնել վաղը. փաստաբան

ССС Армении по касающемуся Товмасяна делу провела следственные действия и в парламенте 10/18/2019   18:04  |  Лента новостей
Следственные действия были проведены и в Национальном Собрании Армении в рамках уголовного дела, возбужденного в Специальной следственной службе(ССС). Об этом “Фактинфо” сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Ранее стало известно, что  в ССС возбудили уголовное дело по части 1 статьи 300 УК Армении - в связи со случаем предполагаемой узурпации государственной власти группой должностных лиц.
Дело заведено на основании заявления депутата  парламента Армении Арман Бабаджаняна, представленного им генпрокурору РА.
Накануне ССС провела следственные действия и в Конституционном суде и офисе Республиканской партии Армении для изъятия материалов, касающихся председателя КС Грайра Товмасяна.