ՀՔԾ-ն ՀՀԿ գրասենյակից առգրավել է Հրայր Թովմասյանի անդամակցության վերաբերյալ նյութերը 10/17/2019 11:27 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀԿ փոխանախագահ Արմեն Աշոտյանը հաստատել է, որ ՀՔԾ քննիչներն այցելել են ՀՀԿ գրասենյակ։
Քննիչները՝ ՀՀԿ գրասենյակում եւ ՍԴ-ում
«Այսօր ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ է այցելել ՀՔԾ քննիչը՝ առգրավելու համար Հրայր Թովմասյանի ՀՀԿ անդամության կասեցմանը վերաբերող նյութերը»,- «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց Ա.Աշոտյանը։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ քննիչներն այցելել են Հայաստանի հանրապետական կուսակցության գրասենյակ եւ Սահմանադրական դատարան՝ քննչական գործողություններ կատարելու։
ՀՔԾ-ից առայժմ պաշտոնական տեղեկություններ չեն հաղորդում։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից Հրայր Թովմասյանի ՍԴ դատավոր ընտրվելու գործընթացի վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացված հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ն քրեական գործ է հարուցել։

ССС Армении изъяла из офиса Республиканской партии материалы о членстве Грайра Товмасяна в РПА 10/17/2019   11:45  |  Лента новостей
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян подтвердил информацию о визите следователей Специальной следственной службы(ССС) в офис РПА.
“Сегодня в центральный офис Республиканской партии Армении прибыл следователь ССС для изъятия материалов о приостановлении членства Грайра Товмасяна в РПА”, - заявил “Фактинфо” Армен Ашотян.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, следователи посетили офис Республиканской партии Армении для проведения следственных действий.
ССС пока не выступила с официальным заявлением.
Ранее стало известно о том, что  ССС возбудила уголовное дело на основании поданного депутатом парламента Армении Арманом Бабаджаняном генпрокурору заявления касательно процесса избрания Грайра Товмасяна судьей Конституционного суда.Спецследственная служба Армении возбудила уголовное дело об узурпации власти
11:17 17/10/2019  |  Лента новостейСледователи ССС находятся в офисе РПА и здании Конституционного суда