Կրակոցներ Երեւանում. սպանվել է 1 ոստիկան, 1-ն էլ դաժան ծեծի է ենթարկվել 10/16/2019   09:22  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը' ժամը 04․30-ի սահմաններում, ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի պահպանության բաժնի գիշերային ծառայություն իրականացրած կարգախմբերից մեկի ոստիկանները «Հաղթանակ» զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։ Վերջիններս տեսնելով պարեկային մեքենան փախել են։
Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք դիմադրել են։ Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ  նրանցից մեկը խլել է ոստիկաններից մեկի հաշվեցուցակային ատրճանակն ու կրակել նրանցից մեկի վրա, ինչպես նաև ատրճանակի բռնակով հարվածել մյուս ոստիկանին։
«Վերջիններս դեպքի վայրից դիմել են փախուստի։ Ստացած հրազենային վնասվածքի հետևանքով՝ Արաբկիրի պահպանության բաժնի ոստիկան, 38-ամյա Տիգրան Առաքելյանը մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։ Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ՝ կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու, հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու եւ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Ցավակցում ենք ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված մեր գործընկերոջ ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին, կիսում կորստյան խոր վիշտը», - հայտնում են ոստիկանությունից։

В Ереване неизвестные застрелили полицейского и избили его напарника 10/16/2019   09:46  |  Криминальная хроника
Полицейский застрелен в Ереване при исполнении служебных обязанностей.
16-ое октября, примерно в 04:30 сотрудники арабкирского отдела, патрулировавшие ночью район, заметили у входа в парк “Победы” двух подозрительных лиц. Последние, увидев патрульную машину, обратились в бегство.
Полицейские стали их преследовать и поймали предполагаемых злоумышленников на проспекте Азатутюн. Задержанные оказали стражам правопорядка сопротивление.
Как сообщили “Фактинфо” в Полиции Армении, один из них выхватил у полицейского табельное оружие и выстрелил в одного из стражей порядка, а его напарника ударил рукояткой пистолета.
Последние скрылись с места происшествия. От полученного огнестрельного ранения 38-летний сотрудник арабкирского отдела Полиции Тигран Аракелян скончался.
"По данному факту возбуждено уголовное дело. Предпринимаются оперативно-розыскные и следственные мероприятия по установлению всех обстоятельств произошедшего, личностей преступников и их розыску. Выражаем соболезнование членам семьи и родственникам нашего коллеги, погибшего при исполнении обязанностей, и разделяем горечь тяжелой утраты”, - говорится в сообщении ведомства.