ԱՄՆ-ը Թուրքիային ծանուցել Է, որ այլեւս չի հանդուրժելու նրա գործողությունը Սիրիայում. Փենս 10/15/2019   11:32  |  Միջազգային լրահոս
Վաշինգտոնը ծանուցել Է Անկարային, որ ԱՄՆ-ը այլեւս չի պատրաստվում համակերպվել Թուրքիայի կողմից Սիրիայում ռազմական գործողության անցկացմանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 14-ին Վաշինգտոնում հայտարարել Է ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Մայքլ Փենսը, որի ելույթը հրապարակել են The Washington Post-ի լրագրողները:
Ինչպես պարզաբանել Է Փենսը, ԱՄՆ-ի ղեկավար Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց Է անցկացրել Թուրքիայի պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: «Նախագահն այսօր առավելագույն հաստատակամություն դրսեւորեց նախագահ Էրդողանի հետ խոսելիս»,-ասել Է Փենսը: Նա նշել Է, որ ԱՄՆ-ի նախագահը հասկանալ Է տվել, որ «ԱՄՆ-ը պարզապես այլեւս չի հանդուրժելու Թուրքիայի ներխուժումը Սիրիա», եւ պնդում Է «կրակի անհապաղ դադարեցումը»: Փենսի խոսքով՝ Թրամփն ընդգծել Է, որ «այսօր սահմանված պատժամիջոցները միայն սկիզբն են», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
13:29 11/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞վ է կողմ և ո՞վ՝ դեմ. Թուրքական մամուլն անդրադարձել է ռազմական օպերացիայի միջազգային արձագանքներին
17:51 10/10/2019  |  ՔաղաքականՌուսաստանն այժմ թուրքերին «փշի-փշի» է անում, որ կարողանա հետագայում ավելի սրել թուրք-ամերիկյան հարաբերությունները. Թուրքագետ
22:40 27/04/2018  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան որոշել է Սիրիայում գործել ԱՄՆ-ի հետ համատեղ
17:57 26/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՄակրոնը մտահոգություն Է հայտնել Էրդողանին Սիրիայի իրադրության կապակցությամբ
14:41 04/02/2018  |  Միջազգային լրահոսՍիրիայում փետրվարի 3-ին Թուրքիայի ԶՈւ 7 զինծառայող է սպանվել. Razm.info
23:36 29/01/2018  |  Միջազգային լրահոսԹուրքական ավիահարվածի հետևանքով վնասվել է Սիրիայի տարածքի հնագույն տաճարը.Սիրիան դա բարբարոսություն է գնահատել
10:58 28/12/2017Էրդողանը Սիրիայի նախագահին ահաբեկիչ է անվանել
23:00 22/11/2017  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը, Իրանը և Թուրքիան սիրիական հարցով համատեղ հայտարարություն են ընդունել
17:27 19/11/2017  |  Միջազգային լրահոսՌԴ, Իրանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներն Անթալիայում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել Սիրիայի հետ կապված բոլոր հարցերի շուրջ
09:31 24/08/2017  |  ՄամուլԱՄՆ-ի պատժամիջոցային ցուցակում է հայտնվել հայազգի Ռուբեն Կիրակոսյանը. «Առավոտ»

США уведомили Турцию, что больше не будут терпеть ее операцию в Сирии - Майкл Пенс 10/15/2019   11:48  |  Международные новости
Вашингтон уведомил Анкару о том, что США больше не собираются мириться с проведением Турцией военной операции в Сирии. Об этом, как передает ТАСС, заявил в понедельник в Вашингтоне вице-президент США Майкл Пенс, запись опубликовали журналисты газеты The Washington Post .
Как пояснил Пенс, американский лидер Дональд Трамп провел телефонный разговор с турецким коллегой Реджепом Тайипом Эрдоганом. "Президент проявил сегодня максимальную твердость [в разговоре] с президентом Эрдоганом", - сказал Пенс. Как он пояснил, американский лидер дал понять, что "США просто больше не будут терпеть вторжение Турции в Сирию" и настаивают на "немедленном прекращении огня". По словам Пенса, Трамп подчеркнул, что "санкции, введенные сегодня, это только начало".
США не давали Турции зеленый свет на вторжение в Сирию, - констатировал Пенс.
09:11 15/10/2019  |  Международные новостиВласти США ввели санкции против Турции
11:02 14/10/2019  |  Международные новостиВо Франции заявили о намерении остановить турецкую операцию в Сирии
09:48 14/10/2019  |  Международные новостиТри иностранных журналиста погибли при налете ВВС Турции в Сирии - СМИ
09:12 14/10/2019  |  Международные новостиСирия начала переброску сил на север страны для противостояния туркам - СМИ
17:37 11/10/2019  |  КомментарийШер напомнила миру о Геноциде армян в связи с ситуацией в Сирии: “турки все еще жаждут крови”
14:30 11/10/2019  |  Международные новостиЛидеры стран ЕС обсудят санкции против Турции из-за военной операции в Сирии
18:08 10/10/2019  |  Международные новостиПосла Турции вызвали в МИД Франции из-за военной операции в Сирии
14:06 10/10/2019  |  Международные новостиФинляндия осудила действия Анкары в Сирии и больше не будет выдавать лицензии на экспорт оружия в Турцию