Դավիթ Սանասարյանի մասնակցությամբ վրաերթի հրապարակումների հիման վրա ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում 10/15/2019 13:56 | Քրեական խրոնիկոն
Դավիթ Սանասարյանի մասնակցությամբ վրաերթի մասին ԶԼՄ-ներում և համացանցում տարածված տեղեկությունների վերաբերյալ հայտնում ենք, որ ներկայացվածի մասին ոստիկանությունում սեպտեմբերի 12-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից կամ որևէ քաղաքացուց հաղորդում կամ ահանզանգ չի ստացվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Այնուհանդերձ, հրապարակումների հիման վրա ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր և ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ տեղի ունեցածի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Полиция Армении готовит материалы на основании публикаций о наезде с участием Давида Санасаряна 10/15/2019 14:19 | Криминальная хроника
Полиция Армении готовит материалы на основании публикаций в СМИ и Сети о наезде с участием главы Государственной контрольной службы Армении Давида Санасаряна (его полномочия приостановлены – Прим.ред.)..Об этом сообщает пресс-служба Полиции.
В ведомстве также сообщили, что "по поводу представленного в Полицию 12-го сентября не поступало сообщений или звонков из медцентра “Армения” или от какого-либо гражданина".
“Тем не менее на основании публикации в арабкирском отделе Полиции готовят материалы. Предпринимаются соответствующие меры по установлению всех обстоятельств произошедшего”, - отмечается в сообщении.