Ռոբերտ Քոչարյանի հետվիրահատական շրջանը նորմալ է անցնում. Հայկ Ալումյան 10/14/2019   16:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը քրեակատարողական հիմնարկ դեռ չի վերադարձել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։
Ռ.Քոչարյանի պաշտպանական թիմի անդամ, փաստաբան Հայկ Ալումյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց, որ երկրորդ նախագահի վիճակը նորմալ է գնահատվում։
«Հետվիրահատական որոշակի շրջան կա, որն անցնելուց հետո ամեն ինչ կվերականգնվի։ Ընթացքը լավ է։ Վիրահատությունը բարեհաջող է անցել , հետվիրահատական շրջանը նորմալ է անցնում»,- ասաց Ալումյանը՝ հավելելով, որ դեռ հստակ հայտնի չէ, թե ինչքան ժամանակ նա պետք է մնա հիվանդանոցում։
Այն հարցին, թե հոկտեմբերի 15-ին կայանալիք դատական նիստն արդյո՞ք կկայանա՝ Ալումյանը նշեց, որ դա դատարանը կորոշի, իսկ ինչը վերաբերում է Ռոբերտ Քոչարյանի մասնակցությանը, ապա, մեր զրուցակցի փոխանցմամբ, պետք է բժիշկը որոշի։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 8-ին Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել էր «Իզմիրլյան» ԲԿ, որտեղ վիրահատության է ենթարկվել։

Адвокат рассказал о состоянии здоровья Роберта Кочаряна после операции 10/14/2019   16:19  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян все еще остается в гражданской клинике. Об этом “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Нона Навикян.
В свою очередь адвокат экс-президент Айк Алумян сообщил “ФактИнфо”, что состояние Роберта Кочаряна оценивается как нормальное.
“Лечение протекает хорошо. Операция прошла успешно. Послеоперационный период проходит нормально”, - сказал Алумян, одбавив, что пока не ясно, сколько еще времени пробудет второй президент в больнице.
На вопрос о том, состоится ли назначенное на 15-ое октября заседание суда, Алумян заявил, что это решит суд. Что же касается участия Роберта Кочаряна в заседании, то, по словам собеседника агентства, это должен решить врач.
Напомним, 8-го октября Роберт Кочарян был доставлен в медцентр “Измирлян”, где его прооперировали.
Автор: Изабль Саакян
12:39 02/10/2019  |  Лента новостейПутин в Ереване встретился с женой Роберта Кочаряна
11:27 31/08/2019  |  Лента новостейБако Саакян поздравил Роберта Кочаряна с днем рождения
20:11 17/06/2019  |  КомментарийПосол России был вызван в МИД Армении из-за встречи с Робертом Кочаряном