Օրակարգում «Հարավկովկասյան երկաթուղիների» հետ պայմանագիրը խզելու հարց չկա. Քննարկվել է ընկերության ապագան 10/09/2019   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության ղեկավարի հետ մեր հանդիպումը բացարձակ կոնստրուկտիվ դաշտում է եղել։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ հավաստիացնելով, որ օրակարգում «Հարավկովկասյան երկաթուղիների» հետ պայմանագիրը խզելու հարց չկա։
«Ինքս մասնակցել եմ հանդիպմանը։ Քննարկվել է ընկերության ապագան։ Այսօրվա գործող պայմանագրի համաձայն՝ ծավալները նկարագրված են մինչև 2038 թվական, բայց ցանկություն ունենք, որ այդ ներդրումային ծրագիրն ավելի ճշգրտենք և թվայնացնենք»,-ասաց Մհեր Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով ներկայիս գույքին, փոխվարչապետն ընդգծեց, որ մասնավորապես շարժակազմի մասով ունենք ընդամենը երկու գնացք, որոնք եվրոպական ստանդարտի տրանսպորտ են հիշեցնում. «Այդ հարցն էլ է քննարկվել և մեր դիրքորոշումը որոշակի պահանջների տեսք է ստացել»,-նշեց փոխվարչապետը՝ ավելացնելով, որ քրեական գործի հետ կապված որևէ բան չի կարող ասել։

Вопроса о расторжении договора с ЮКЖД нет на повестке дня – вице-премьер Армении 10/09/2019   15:34  |  Лента новостей
Вопроса о расторжении договора с "Южно-Кавказской железной дорогой"(ЮКЖД) на повестке не стоит, заверил в беседе с журналистами в среду вице-премьер Армении Мгер Григорян.Премьер-министр Армении встретился с гендиректором “РЖД”Он отметил, что встреча с руководителем РЖД проходила исключительно в конструктивном русле.
“Я сам участвовал во встрече. Мы обсуждали будущее компании. В соответствии с действующим договором,  объемы описаны вплоть до 2038 года”, - заявил он.
Что касается подвижного состава, то вице-премьер указал, что  имеется только два поезда, которые напоминают поезда европейского стандарта.
“Этот вопрос тоже обсуждался, и наша позиция обрела вид определенных требований”, - отметил вице-премьер. При этом он заявил, что сказать что-либо по уголовному делу не может.