«Հայելի» ակումբի վրա կատարված հարձակման գործով կա 4 կասկածյալ 10/08/2019   13:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում՝ քննություն է տարվում՝ պարզելու «Հայելի» ակումբի մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքի հանգամանքները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2019թ. հոկտեմբերի 5-ին համացանցում տեսանյութ է տեղադրվել, որտեղ մի խումբ անձինք ձվերով հարվածել են «Հայելի» ակումբի պատին, փակցրել պաստառներ և հայտնել, որ չեն թույլատրելու լրատվական կայքի աշխատանքը՝ կապված «hayeli.am» լրատվական կայքում հրապարակված «Ալիևի ուշացած, բայց ուժգին պատասխանը Փաշինյանին՝ Պուտինի մոտից» վերտառությամբ հոդվածի հետ:
Դեպքի առթիվ Ոստիկանության կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 164-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որը նախաքննություն կատարելու համար ուղարկվել է ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին և ընդունվել վարույթ:
Վերը նշված 4 երիտասարդները քրեական գործով ներգրավվել են որպես կասկածյալ, նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
14:13 01/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրդարադատության նախարարության նախկին պաշտոնյայի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը
13:26 01/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻրավաբանական գործունեությամբ զբաղվող ընկերության տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել. նախաքննությունն ավարտվել է
13:09 30/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿադրային փոփոխություններ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեում
12:39 28/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեն վարույթ է ընդունել դատավոր Դանիբեկյանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը. ՔԿ
17:47 25/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները

В деле о нападении на пресс-клуб “Зеркало” в Ереване появились четверо подозреваемых 10/08/2019   13:22  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении проводит расследование для  установления обстоятельств инцидента с воспрепятствованием законной профессиональной деятельности клуба “Зеркало”. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
5-го октября в Сети появилось видео инцидента с участием группы в составе молодых людей, которые забросали стену пресс -клуба “Зеркало” яйцами, заклеили плакатами и заявили, что не допустят деятельности информационного сайта из-за публикации на портале “hayeli.am” статьи под заголовком "Запоздалый, но "мощный" ответ Алиева Пашиняну".
По данному факту в центральном отделе Полиции Армении было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 164 УК РА, производство предварительного следствия по которому было поручено следственному отделу по административным районам Кентрон и Норк-Мараш СК РА.
Четверо вышеупомянутых молодых людей привлечены по уголовному делу в качестве подозреваемых. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
“Проводятся необходимые следственные и иные  процессуальные действия для обеспечения полного, объективного и разностороннего расследования обстоятельств случившегося”, - отмечается в сообщении.