Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու համար ՍԴ դիմելու նախագծին կողմ քվեարկեց 98 պատգամավոր 10/04/2019 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանը 98 կողմ և 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց ՍԴ դատավոր Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու համար ՍԴ դիմելու որոշման նախագիծը։
Նախագծին կողմ քվեարկեցին «Իմ քայլ» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները, իսկ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չմասնակցեց քվեարկությանը։
Ավելի վաղ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել էր, որ իրենք չեն մասնակցելու նախագծի քվեարկությանը։

Парламент Армении принял проект об обращении в КС для прекращение полномочий Грайра Товмасяна 10/04/2019 12:40 | Лента новостей
Национальное Собрание Армении на заседании в пятницу приняло проект решения об обращении в Конституционный суд РА по вопросу о прекращении полномочий судьи (члена) КС Грайра Товмасяна.
Результаты закрытого тайного голосования представил председатель Счетной комиссии НС Ваагн Овакимян.
В голосовании принял участие 101 депутат. Проект поддержали 98 парламентариев, “против” него высказался один депутат.
Ранее глава “Процветающей Армении” Гагик Царукян заявил, что их фракция не примет участия в голосование по проекту.