Շարունակում ենք համաշխարհային ուշադրության կենտրոնում մնալ, այնպես որ՝ ժպտացեք. Փաշինյան 10/03/2019 16:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Ակնհայտ է դառնում՝ շարունակելու ենք մնալ համաշխարհային ուշադրության կենտրոնում։ Ժպտացեք, որովհետև մեզ նկարահանում են։ Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանում մեկնակրող Համաշխարհային տեղեկատվական կոնգրեսին։
Այն ոչ պաշտոնապես կմեկնարկի կիրակի օրը, իսկ պաշտոնապես՝ երկուշաբթի օրը։ Վարչապետը նշեց, որ մեծամասշտաբ այս իրադարձությանը ներկա են գտնվելու 2000-ից ավելի հյուրեր։ Վարչապետը վստահեցրեց, որ Ոստիկանությունն ու ԱԱԾ-ն արդեն ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ։
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն էլ հավելեց, որ միջոցառման մեկնարկն ազդարարելու է արհեստական բանականությամբ համերգը. «Արհեստական բանականության կողմից մշակված երաժշտություն ենք լսելու»,-ընդգծեց փոխվարչապետը։

“Улыбайтесь, нас снимают”: Пашинян заявил, что Армения продолжит оставаться в центре мирового внимания 10/03/2019   16:30  |  Лента новостей
Армения продолжит оставаться в центре мирового внимания, заявил премьер-министр РА Никол Пашиняна на заседании правительства в четверг, 3-го октября, коснувшись предстоящего в Ереване Всемирный конгресса информационных технологий, который пройдет с 6-го по 9-ое октября.
“Улыбайтесь, нас снимают”, - добавил он.
Премьер отметил, что на этом масштабном событии будут присутствовать более 2000 гостей. Премьер заверил, что Полиция и Служба национальной безопасности приняли необходимые меры.
В свою очередь вице-премьер Армении Тигран Авинян от себя добавил, что начало мероприятия ознаменуется концертом, в ходе которого прозвучит музыка, созданная искусственным интеллектом.