ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Իրաքի վարչապետին՝ Ազգային տոնի առթիվ 10/03/2019 15:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Ադիլ Աբդ Ալ-Մահդիին՝ Իրաքի Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
ջերմ շնորհավորանքներ ու անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Իրաքի բարեկամ ժողովրդին Իրաքի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է Իրաքի հետ ունեցած ջերմ գործընկերային հարաբերությունները խորացնելու և ընդլայնելու հարցում՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Իրաքի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Пашинян поздравил премьер-министра Ирака по случаю Национального праздника 10/03/2019   17:02  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Ирак Аделю Абд аль-Махди по случаю Национального праздника Ирака.
“Ваше превосходительство, направляю теплые поздравления и наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Ирака по случаю Национального праздника Республики Ирак”, - говорится в послании.
Пашинян отметил, что Армения глубоко заинтересована в углублении и расширении теплого партнерства с Ираком на благо наших народов.
Никол Пашинян пожелал коллеге крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ирака - мира и благоденствия.