ԲՀԿ-ն չի մասնակցի Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծի քվեարկությանը 10/02/2019   11:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը որոշել է չմասնակցել Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծի քվեարկությանը։
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարել է ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա նաև նշել է, որ ԱԺ-ն չի կարող որոշել Հրայր Թովմասյանը ՍԴ նախագահ կլինի՞, թե՞ ոչ, դա ՍԴ-ի առաքելությունն է և հենց դրա համար էլ նախընտրում են չմասնակցել քվեարկությանը։
«Խմբակցությունում քննարկել ենք Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագիծը։ Նախորդ գումարման ժամանակ մենք Հրայր Թովմասյանին դեմ ենք քվեարկել, քանի որ չի համապատասխանում իր պաշտոնին»,-ասաց Ծառուկյանը։
10:07 27/09/2019  |  ՄամուլԾառուկյանը տեղյակ չի եղել Առուստամյանի գործունեությունից. Նա խնդրել է, որ հանկարծ Ծառուկյանը չիմանա. «Հրապարակ»
18:30 24/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Ծառուկյանը որոշել է կասեցնել ցեմենտի արտադրամասի կառուցապատման գործընթացները
13:11 21/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ բան անփոփոխ է ու անսասան. Գագիկ Ծառուկյան
09:41 13/09/2019  |  Մամուլ«Վերբովկաների դարաշրջան» է սկսվել. Սասուն Միքայելյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերություններն օր օրի ջերմանում են. «Իրատես»
14:12 12/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիաների չենք մասնակցի, բայց ժողովրդի կողքին կլինենք. Ծառուկյան (տեսանյութ)
14:46 09/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության ծրագիրը 100կմ հեռու է տնտեսական հեղափոխությունից. Ծառուկյան (տեսանյութ)

“Процветающая Армения” определилась со своей позицией по проекту о прекращении полномочий Товмасяна 10/02/2019   12:12  |  Лента новостей
Вторая по численности в парламенте РА фракция “Процветающая Армения” решила не участвовать в голосовании по проекту о прекращении полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна. Об этом сегодня заявил лидер ППА Гагик Царукян.
Он также отметил, что НС не может решать, быть Грайру Товмасяну председателем Конституционного суда или нет; это входит в компетенцию КС. Поэтому, по его словам, фракция предпочла не участвовать в голосовании.
“Во фракции обсудили проект прекращения полномочий Грайра Товмасяна. В ходе предыдущего созыва мы проголосовали против Товмасяна, поскольку он не соответствует своей должности”, - заявил Царукян.