Հայաստան ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը. նրան դիմավորեց փոխվարչապետը 10/01/2019 13:09 | Քաղաքական
Հայաստան ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը. նրան օդանավակայանում դիմավորեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Պուտինը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որին կմասնակցեն նաև ԵԱՏՄ անդամ մյուս երկրների ղեկավարները՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ Ժոմարտ-Տոկաևը, Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին ու Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյեն Լուն ներկա կլինեն հրավիրյալ երկրների ղեկավարների կարգավիճակով, Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը՝ որպես դիտորդի կարգավիճակում գտնվող երկրի ղեկավար:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Պուտինը Երևանում երկկողմ հանդիպում կունենա ՀՀ վարչապետի և Իրանի նախագահի հետ:

Владимир Путин прибыл в Армению 10/01/2019   13:17  |  Лента новостей
Самолет с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным на борту приземлился в ереванском аэропорту "Звартноц".
У трапа самолета Владимира Путина встретили посол России в Армении Сергей Копыркин, посол Армении в России Вардан Тоганян, вице-премьер Мгер Григорян, замминистра иностранных дел Шаварш Кочарян.
Президент России Владимир Путин 1 октября в Ереване примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета (ВЕЭС).Помимо лидеров государств-членов Евразийского экономического союза (России, Армении, Беларуси, Казахстана и Киргизии), на встречу приглашены президент Молдовы как глава государства-наблюдателя при союзе, а также почетные гости - президент Ирана Хасан Роухани и премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун.
Пресс-служба Кремля сообщила, что На полях саммита ЕАЭС также запланированы отдельные переговоры Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Ирана Хасаном Роухани.
13:13 01/10/2019  |  Лента новостейПашинян встретился с президентом Казахстана
15:06 05/07/2019  |  Лента новостейВ Кремле рассказали подробности телефонного разговора Пашиняна и Путина