«Սպայկա» ընկերության աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 10/01/2019 17:50 | Քրեական խրոնիկոն
«Սպայկա» ընկերության տարածքում աշխատակցի դին հայտնաբերելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս տեղեկատվությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ սեպտեմբերի 30-ին, շտապօգնության բրիգադն ստացված ահազանգի հիման վրա մեկնել է «Սպայկա» ընկերության ջերմոցներ, որտեղ տղամարդու դի է հայտնաբերել։ Դեպքի վայր ժամանած քննչական խումբը պարզել է մահացած անձի ինքնությունը։ Վերջինս Արարատ մարզի 47- ամյա բնակիչ է, որն աշխատել է «Սպայկա» ընկերությունում։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Դիակի արտաքին զննությամբ դատաբժիշկը դիակի գլխին հայտնաբերել է վնասվածք։

По факту смерти сотрудника компании “Спайка” готовятся материалы 10/01/2019   18:16  |  Криминальная хроника
По факту смерти сотрудника “Спайки”, тело которого нашли на территории компании, готовятся материалы. Эту информацию “Фактинфо” подтвердили в Следственном комитете Армении.
30-го сентября бригада “Скорой помощи”  отправилась по вызову на территорию тепличного хозяйства компании “Спайка”, где обнаружила тело мужчины.  Прибывшая на место следственная группа установила личность покойного: им оказался 47-летний житель Арарата, который работал в компании “Спайка”.
По решению следователя назначена судебно-медицинская экспертиза. Судмедэксперт при внешнем осмотре тела обнаружил повреждение в области головы.
13:34 13/08/2019  |  Лента новостейВ КГД Армении озвучили примерный размер причиненного компанией “Спайка” ущерба государству