Իտալական «Լեոնարդո»-ն անցնում է ավելի գործնական քայլերի․ նախագահ Սարգսյանին ներկայացվել է ընկերության պատրաստած փաստաթուղթը Հայաստանի հետ գործընկերության վերաբերյալ 09/27/2019   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումներն ու քննարկումներն աշխարհի առաջատար ընկերությունների ղեկավարների հետ։ Իտալական հանրահայտ «Լեոնարդոյի» գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեսանդրո Պրոֆումոյի և ընկերության ղեկավարության հետ նախօրեին տեղի ունեցած հանդիպումից հետո քննարկումները մտել են գործնական փուլ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Սեպտեմբերի 26-ին Հռոմում ընկերության ներկայացուցիչը նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել «Լեոնարդո» ընկերության կողմից պատրաստված փաստաթուղթը Հայաստանի հետ գործընկերության վերաբերյալ, որտեղ ամփոփված է ընկերության դիրքորոշումը համագործակցության ուղղությունների վերաբերյալ։ «Լեոնարդո» ընկերությունը սեպտեմբերի 24-25-ը Հռոմում կայացած կիբերանվտանգությանը նվիրված՝ աշխարհում առաջատար Cybertech Europe 2019-ի միջազգային համաժողովի գործընկերն է։
Հիշեցնենք, որ նախագահ Սարգսյանը միջազգային տարբեր հարթակներում մի քանի անգամ հանդիպել էր «Լեոնարդոյի» ղեկավարության հետ՝ քննարկելով Հայաստանի հետ համագործակցության հնարավորությունները։
Արտերկրյա այցերի ընթացքում աշխարհում հայտնի ընկերություններին Հայաստանի հետ համագործակցության հնարավորությունները ներկայացնելը և նրանց հետ գործընկերային հարաբերություններ ստեղծելը Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի գործունեության առանցքային մասն են։ Արդյունքում Հայաստանն ավելի հասկանալի և ընկալելի է դառնում խոշոր ընկերությունների համար, որոնք արձանագրում են իրենց գործնական մտադրությունները մեր երկրում իրենց ներկայությունը հաստատելու ուղղությամբ։ Իտալական «Լեոնարդոն» դրա լավագույն օրինակներից է։
11:29 27/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Թուրքմենստանի նախագահին Անկախության օրվա առթիվ
10:17 27/09/2019  |  Մամուլ«Ոչ ոք չար­ձա­նագ­րեց, որ այս օ­րե­րին երկ­րում չեն նա­խա­գա­հը, վար­չա­պե­տը, ԱԺ նա­խա­գա­հը, որ Նի­կոլ Փա­շի­նյա­նը որևէ կերպ չար­ձա­գան­քեց կա­տար­վա­ծին». «Իրատես»
15:12 26/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Իտալիայում IBM ընկերության հետազոտությունների, նորարարությունների և տեխնոլոգիաների հարցերով տնօրեն Ֆաբրիցիո Ռենզիի հետ
11:05 26/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ու Իտալիայի նախագահները պատրաստակամ են առավել մեծ ջանքեր ներդնել երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու ուղղությամբ․
17:42 25/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Սաուդյան Արաբիայի թագավորին և թագաժառանգին
13:54 25/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը իտալական հայտնի շինարարական ընկերությանն առաջարկել է դիտարկել Հայաստանում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը
17:50 24/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթ է ունեցել Cybertech Europe 2019 միջազգային համաժողովիում
17:43 24/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրի Ցոլակի Հովհաննիսյանը պարգևատրվել է Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանով
11:44 24/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը հանդիպել է իտալական տեխնոլոգիական առաջատար «Լեոնարդո» ընկերության գործադիր տնօրեն Ալեսանդրո Պրոֆումոյի հետ
17:12 23/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիայի Հանրապետություն

Итальянская ՞Леонардо՞ приступает к практическим шагам: президенту Армении представили документ о партнерстве с Арменией 09/27/2019   15:15  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян продолжает свои встречи и переговоры с руководителями ведущих мировых компаний. Переговоры после состоявшейся накануне встречи с исполнительным директором итальянской ՞Леонардо՞ Алесандро Профумо и руководством компании вступили в практическую фазу. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
26-го сентября представитель компании в Риме представил президенту Саркисяну подготовленный компанией “Леонардо” документ относительно партнерства с Арменией, где подытожена позиция компании по направлениям сотрудничества. Компания  ՞Леонардо՞ является партнером проходившей 24-25 сентября в Риме крупнейшей в мире Международной конференции "Cybertech Europe-2019", посвящённой кибербезопасности.
Напомним, что президент Армении на различных международных платформах несколько раз встречался с руководством компании ՞Леонардо՞ для обсуждения с ними возможностей сотрудничества с Армении.
“Ознакомление известных в мире компаний с возможностями сотрудничества с Арменией в ходе зарубежных визитов и налаживание с ними партнерских отношений  - ключевая часть деятельности президента Армена Саркисяна. В результате Армения становится более понятной для крупных компаний, которые заявляют о своих практических намерениях утвердить свое присутствие в нашей стране. Итальянская компания ՞Леонардо՞ – лучший тому пример”, - говорится в сообщении.
Компания ՞Леонардо՞ специализируется на производстве оборудования для оборонной сферы и сферы безопасности, а также в сфере аэрокосмической промышленности с широким применением высоких технологий.
Компания, которая насчитывает более 45 000 сотрудников, производит вертолеты, самолеты, аэросистемы, сухопутную и морскую оборонную электронику, системы обороны, безопасности, информационные системы. Продукция компании экспортируется в десятки стран.
Продукция ՞Леонардо՞ широко представлена на внутренних рынках Италии, Великобритании, США и Польши, а также на важнейших международных рынках стратегического партнерства.