Ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել՝ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող. Աբրահամյան 09/27/2019   11:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող.
«Հարավային ուղղությամբ, իրականացված ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող, ով հասցրել էր մի կերպ իրեն շպրտել իրենց խրամատ։
Այս մասին նշում էին նաև միջադեպին ականատես մեր զինծառայողները։
Alen Ghulyan -ը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում նույն օրը, նույն ուղղությամբ խոցված զինծառայողի թաղման արարողություն, լուսանկարներ է գտել, որոնք այս պնդման ևս մեկ հաստատումն են։
Ճիշտ է՝ կոչումը և զորատեսակը դեռ պարզ չի, բայց լուսանկարներից նկատելի է, որ հաստատ ժամկետային զինծառայող չի։
Խոցվածն Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Գուրբաթ Գուրբաթ օղլու Գուլիևն է (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)», – գրել է Աբրահամյանը։

ВС Азербайджана во время попытки диверсии потеряли двоих военнослужащих – советник президента Арцаха 09/27/2019   12:00  |  Карабахский конфликт
Анализ предпринятой азербайджанскими ВС попытки диверсионной вылазки в южном направлении показал, что в нейтральной зоне тяжелое ранение получил ещё один азербайджанский военнослужащий, который успел броситься к своим окопам. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал советник президента Арцаха Тигран Абрамян.
“Об этом отмечают также наши военнослужащие, которые были очевидцами. Ален Гулян в азербайджанском сегменте соцсети нашёл фотографии с похорон раненного в тот же день, в том же направлении военнослужащего, которые являются ещё одним подтверждением этого утверждения”, - написал Абрамян.
Правда, как отметил он, звание и род войск пока не установлены, однако, судя по фотографии, он точно не является военнослужащим срочной службы.
“Раненный – военнослужащий ВС Азербайджана Гурбат Гурбат оглу Гулиев (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)”, – написал Т. Абрамян.
13:07 24/09/2019  |  Лента новостейТело азербайджанского военнослужащего эвакуировано с нейтральной зоны