Դատապարտյալն ու ծանոթուհին հափշտակել են 101․372․600 դրամ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 09/26/2019 14:14 | Քրեական խրոնիկոն
Օրերս ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչությունում խարդախությունների վերաբերյալ օպերատիվ տվյալներ էին ստացվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Տեղեկությունների հիման վրա ձեռնարկվեցին օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, սկսվեց նյութեր նախապատրաստման գործընթաց։ Ոստիկանության ծառայողները փաստական տվյալներ ձեռք բերեցին, որ «Հրազդան» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժը կրող դատապարտյալներից մեկը սոցիալական ցանցով ծանոթացել է մի կնոջ հետ։ Ըստ քննությանն այս պահին հայտնի տվյալների՝ նրանք համաձայնության են եկել իրար հետ և մի տղամարդու անվամբ հիմնել են սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերություն ու ծավալել անշարժ գույքի առուվաճառքի գործակալության թվացյալ գործունեություն։
Մասնավորապես, կինը դատապարտյալի ցուցումներով, քաղաքացիներին ներկայացել է որպես հիշյալ գործակալության տնօրեն և շահավետ տարբերակներով անշարժ գույք ձեռք բերելու պատրվակով նրանց հետ ձևական պայմանագրեր կնքել։ Այս կերպ չարաշահելով նրանց վստահությունը 2018-2019 թվականների ընթացքում խարդախությամբ շուրջ 23 քաղաքացուց ստացել ու հափշտակել են առանձնապես խոշոր չափերի՝ ընդհանուր 101․372․600 դրամ։
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում տուժած անձանց մի մասից վերցվել են հաղորդումներ։ Զույգի հանցավոր գործողություններից տուժածները կարող են դիմել ոստիկանության Նոր Նորքի կամ այլ բաժին։ Հիշյալ դեպքերի առթիվ ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել և ուղարկվել քննչական կոմիտե՝ հետագա քննության։

“Кража на миллионы”: в Армении заключенный и его знакомая проворачивали аферы с недвижимостью(Видео) 09/26/2019   15:24  |  Криминальная хроника
Полиция Армении на днях получила оперативные данные относительно случаев мошенничества. Как сообщает пресс-служба ведомства, полицейские получили фактические данные о том, что один из осужденных, отбывающих наказание в УИУ "Раздан", познакомился в соцсетях с некоей женщиной.
По данным следствия, они по обоюдному согласию открыли на имя некого мужчины общество с ограниченной ответственностью и развернули фиктивную деятельность в сфере купли-продажи недвижимости.
В частности, женщина по указке осужденного представлялась как директор агентства и под предлогом выгодного приобретения недвижимости заключала с ними формальные договора. Подобным образом, злоупотребляя их доверием, они в 2018-2019 годах путем мошенничества заполучили от 23 граждан и похитили у них суммы в особо крупных размерах - 101,372,600 драмов.
В ходе подготовки материалов часть пострадавших подала заявления. Пострадавшие от преступной деятельности пары граждане могут обратиться в отдел Полиции Нор Норка или в любой другой отдел.
По вышеупомянутым фактам в Полиции возбуждено уголовное дело, которое передано в Следственный комитет для производства дальнейшего расследования.
16:43 20/11/2018  |  Криминальная хроникаВ Армении гражданин Ирана пытался обмануть банк на 1 млн. евро
10:35 07/09/2018  |  Криминальная хроникаЗаключенный в Армении вымогал деньги от имени "высокопоставленного чиновника"
18:14 01/08/2018  |  Криминальная хроникаВ Армении адвоката обвиняют в хищении денег под предлогом дачи взятки