Կառավարությունում խառնաշփոթ է. Վալերիյ Օսիպյանը աշխատանքի չանցած, մեկնել է արձակուրդ Aysor.am 09/25/2019 11:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Վալերիյ Օսիպյանը մամուլից է տեղեկացել, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրեն վարչապետի խորհրդական է նշանակել:
Օսիպյանը հրաժարվում է աշխատանքի գնալ, այդ պատճառով էլ կառավարության կադրերի բաժինը, դարձյալ առանց նրա գիտության, արձակուրդ է ուղարկել նախկին ոստիկանապետին:
Aysor.am-ը փորձեց մեկնաբանություն ստանալ Վ. Օսիպյանից, սակայն նրա հեռախոսն օրեր շարունակ անհասանելի է:

Сумятица в правительстве: Валерий Осипян, не приступив к новой работе,отправился в отпуск - Aysor.am 09/25/2019   11:32  |  Лента новостей
Бывший начальник Полиции Армении Валерий Осипян узнал о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян назначил его своим из прессы, сообщает Aysor.am со ссылкой на свои источники в правительстве.
Осипян отказывается приходить на работу, поэтому отдел кадров правительства, вновь без его ведома, отправил его в отпуск.
Издание Aysor.am попыталось получить комментарий Осипяна, однако его телефон уже несколько дней вне зоны действия сети.