Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայկ Հարությունյանի ընտանիքին 09/25/2019   10:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, ոստիկանության գեներալ-գնդապետ Հայկ Հարությունյանի ընտանիքին:  Այս մասին հայտնեցին աԱրցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Խոր ցավով տեղեկացա գեներալ-գնդապետ Հայկ Արտեմի Հարությունյանի ողբերգական մահվան մասին:
Հայկ Հարությունյանն աչքի էր ընկնում իր գործին հատուկ նվիրվածությամբ եւ բարձր արհեստավարժությամբ: Նա պատվի ու արժանապատվության մարդ էր, մեծ հեղինակություն ուներ ծառայակիցների շրջանում եւ վայելում էր նրանց անկեղծ հարգանքը, շոշափելի ներդրում է ունեցել Հայաստանի ոստիկանության համակարգի կայացման եւ զարգացման գործում:
Իր գործունեության ընթացքում Հայկ Հարությունյանը հատուկ ուշադրություն էր դարձնում Արցախին, երկու հայկական հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ կապերի խորացմանն ու ընդլայնմանը:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում տոկունություն ու ոգու կորով։
Հայկ Արտեմի Հարությունյանի պայծառ հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում, բոլոր նրանց, ովքեր ճանաչել, ծառայել եւ շփվել են նրա հետ»:
18:02 17/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտորի հետ
17:38 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյցելություն Քաշաթաղի շրջանի Մոշաթաղ գյուղ
17:37 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդակցություն 2020-2022թթ.. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի վերաբերյալ
10:58 12/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորների հետ
14:34 10/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է Զարուհի Բաթոյանին
19:24 09/09/2019  |  Ընտրական իրավունքԱյս ընտրությունները դարձան եւս մեկ կարեւոր քայլ մեր պետականաշինության զարգացման գործում.Բակո Սահակյան
16:00 06/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին

Бако Саакян выразил соболезнования семье экс-главы Полиции Армении Айка Арутюняна 09/25/2019   10:24  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семье бывшего начальника полиции Республики Армения, генерал-полковника Айка Арутюняна. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
«С глубоким прискорбием узнал о трагической кончине генерал-полковника Айка Артемовича Арутюняна.
Айк Арутюнян отличался особой преданностью своему делу и высоким профессионализмом. Он был человеком чести и достоинства, пользовался большим авторитетом и искренним уважением сослуживцев, внес ощутимый вклад в дело становления и развития системы полиции Армении.
В ходе своей деятельности Айк Арутюнян уделял особое внимание Арцаху, углублению и расширению связей между родственными структурами двух армянских республик.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование всем родным и близким покойного, желаю им стойкости и силы духа.
Светлая память о Айке Артемовиче Арутюняне навсегда останется в сердцах всех, кто знал его, служил и общался с ним».