Փոխգնդապետին ծեծի ենթարկելու միջադեպին Վայոց Ձորի մարզպետի հնարավոր առնչությունն ստուգվում է 09/23/2019 12:17 | Քրեական խրոնիկոն
Վայոց Ձորի մարզում փոխգնդապետին ծեծի ենթարկելու միջադեպին Վայոց Ձորի մարզպետի հնարավոր առնչությունը ստուգվում է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը:
« ՔԿ մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ, մարզում տեղի ունեցած միջադեպին Վայոց Ձորի մարզպետի մասնակցությունը ստուգելու ուղղությամբ: Այս պահին առգրավվել են դեպքի հարակից տարածքում առկա տեսախցիկները՝ մարզպետի մասնակցությունը միջադեպին ստուգելու նպատակով: Գործը գտնվում է ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանի հսկողության ներքո»,- ֆեյսբուքում գրառել է Ն. Հարությունյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Եղեգնաձոր քաղաքում, սեպտեմբերի 18-ի գիշերը մարզպետարանի աշխատակիցների կողմից ծեծի է ենթարկվել զինվորական, կոչումով` փոխգնդապետ, որի հետեւանքով վերջինս տեղափոխվել է հոսպիտալ. նրա վիճակը գնահատվում է ծանր: Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության` միակ մեղադրյալը մարզպետի օգնականն է, թեեւ մամուլի տեղեկություններով`փոխգնդապետի նկատմամբ կիրառված բռնությանն անմիջական մասնակցություն է ունեցել նաեւ մարզպետը:
Նկատենք, որ մարզպետի վերաբերյալ տեղեկությունների ստուգվելու մասին դատախազությունը հայտնել էր դեռեւս մայիսի 20-ին։ «Ողջ ծավալով ստուգվում է նաև միջադեպին Վայոց Ձորի մարզպետի հնարավոր մասնակցությունը»,- նշել էր գլխավոր դատախազըի խորհրդականը։

В Армении проверяют причастность губернатора Вайоцдзорской области к инциденту с избиением офицера 09/23/2019 12:35 | Криминальная хроника
В Вайоцдзорской области проверяют причастность губернатора в произошедшем в области инциденте, сообщила и.о. руководителя отдела информации и связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
"В рамках уголовного дела, расследуемого в следственном управлении СК по Вайоцдзорской области, проводятся неотложные следственные действия для проверки участия губернатора области в произошедшем в области инциденте. В настоящее время изъяты установленные близ места инцидента камеры видеонаблюдения для проверки участия в нем губернатора области. Дело находится под контролем председателя Следственного комитета Гайка Григоряна", - сообщила Наира Арутюнян на своей странице в соцсети Facebook.
Ранее сообщалось, что в ночь на 18-ое сентября в городе Ехегнадзоре сотрудники областной администрации избили подполковника. Военнослужащий был доставлен в госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью") УК Армении. Согласно официальному сообщению, единственным обвиняемым по делу проходит помощник губернатора. По сообщениям в прессе, в инциденте с избиением участвовал и губернатор
Отметим, о проверке возможной причастности губернатора к инциденту Генпрокуратура сообщила еще 20-го сентября.