Դիվերսիոն ներթափանցման անհաջող փորձի ժամանակ հակառակորդը մեկ զոհ է տվել և հետ շպրտվել 09/23/2019   09:55  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունից տեղեկանում ենք:
Սեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՊԲ դիրքապահ անձնակազմի գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը, չեզոք գոտում թողնելով մեկ դիակ, հետ է շպրտվել իր ելման դիրքերը: ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:
Դեպքի մանրամասները ճշտվում են:
Հավելենք նաև, որ դիվերսիոն ներթափանցման փորձի որոշ դրվագներ արձանագրվել են ՊԲ տեսանկարահանող սարքերի կողմից:

Армия обороны Арцаха пресекла попытку азербайджанской диверсии: противник понес потери 09/23/2019   10:34  |  Карабахский конфликт
В Арцахе пресекли предпринятую азербайджанскими ВС попытку диверсионной вылазки.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, 22-го сентября в районе 16:15 в направлении одной из боевых позиций, дислоцированных на юго-восточном направлении арцахо-азербайджанской линии соприкосновения, противник предпринял попытку диверсионной вылазки.
"В результате грамотных действий постового состава Армии обороны противник был отброшен назад, на исходные позиции, оставив в нейтральной зоне одного погибшего. Армения обороны Арцаха потерь не понесла. Детали инцидента устанавливаются", - говорится в сообщении.
В ведомстве также отметили, что некоторые эпизоды попытки диверсионного проникновения зафиксировали видеокамеры Армии обороны Арцаха.